Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágr se poklonil osmnáctiletému Kanaďanovi za to, jak vyškolil Mrázka

Sport

  15:00aktualizováno  15:19
EDMONTON - Přirovnání s Waynem Gretzkym asi ještě uslyší. Osmnáctiletého kanadského hokejistu Connora McDavida nepojí s nejlepším hokejistou všech dob nejen tým Edmonton Oilers a číslo začínající devítkou. Slavnému „The Great One“ se McDavid podobá hlavně střílením gólů. Ve své první sezoně v NHL si počíná doslova mazácky.

Connor McDavid (vpravo) v zápase proti Detroitu Red Wings. foto: Reuters

Naposledy McDavidovo umění pocítil český gólman ve službách Detroitu Petr Mrázek. Ve středečním zápase Mrázkův tým prohrával s Edmontonem 0:1, když se po přečíslení a přihrávce od Pouilota dostal k puku McDavid. V rychlosti se zorientoval a tváří v tvář Mrázkovi dokázal udělat bleskový blafák do forhendu. Zakončoval do prázdné klece.

„Asi předpokládal, že budu zakončovat bekhendem, protože se to nabízelo. A kdykoli uděláte něco jinak, než je obvyklé, zvýší to vaše šance na úspěch. Pochvalu si ale zaslouží všichni hráči, kteří mi šanci připravili. Byla to týmová práce,“ komentoval McDavid gól, který byl nakonec vítězný.

Connor McDavid

  • Narozen 13.1. 1997 v Ontariu
  • Už ve věku 15 let byl draftován do juniorské OHL, což se od roku 2005 podařilo jen třem dalším hokejistům
  • Má doma zlato z MS do 18 a do 20 let
  • Na draftu NHL 2015 se stal jedničkou, vybral si jej Edmonton Oilers
  • „Od začátků byl jiný. Zdálo se mi, že je k hokeji předurčen,“ řekl o svém synovi Brian McDavid

Byl to McDavidův už čtvrtý gól ze sedmi utkání, k tomu si kanadský mladíček připsal dvě asistence a Edmonton si mne ruce. První muž letošního draftu začíná naplňovat naděje, které do něj vkládá jak klub „Olejářů“, tak hlavně celá hokejová velmoc.

Přes výrazné úspěchy a ocenění v nižších hokejových soutěžích, kde si v narážce na Gretzkyho vysloužil přezdívku „Další velká věc“ nebo „Hokejový LeBron James“, se očekávalo, zda McDavid enormní tlak na svou osobu v nejlepší hokejové lize světa unese. Zatím však hráč s číslem 97 na zádech celkem v klidu sbírá jeden bod za druhým a dokazuje, že za pozornost rozhodně stojí.

A umění mladého hokejisty nenadchlo jen kanadské fanoušky. „Vyfotil jsem selfie poté, co jsem viděl McDavidův dnešní gól. To nebylo zlé na 18letého kluka,“ napsal na Twitter se svým typickým nadhledem o 25 let starší Jaromír Jágr.

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...