Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Můj syn by měl dostat od Růžičky odškodné, napsal Palaščák čtenářům

Sport

  15:28
PRAHA - Nikomu prý peníze nenabízel, do všeho byl vmanipulován. Miroslav Palaščák, otec jednoho z hokejistů, který odstartoval obří kauzu v českém hokeji, odpovídal v on-line rozhovoru čtenářům serveru Lidovky.cz. Napsal také, že zveřejněním videa chtěl ukázat pravou tvář kouče Růžičky. Podle něj je ale bývalý reprezentační trenér jen vrcholem ledovce.

Miroslav Palaščák v rozhovoru pro DVTV. foto: DVTVReprofoto

Čtenáři položili Palaščákovi přes pět desítek dotazů a podnikatel na drtivou většinu z nich stihl odpovědět. 

„Můj cíl byl, aby trenér Růžička odstoupil ještě před domácí mistrovstvím světa. Chci dosáhnout toho, aby bylo se všemi mladými hokejistami jednáno férově,“ odvětil na jednu z otázek.

ON-LINE ROZHOVOR

Odpovědi Miroslava Palaščáka na dotazy čtenářů Lidovky.cz čtěte ZDE.

Palaščák vystoupil v dubnu, pár týdnů před startem hokejového šampionátu, s náhravkou, na níž diskutoval s Vladimírem Růžičkou o částce 500 tisíc za to, že se tehdejší trenér Slavie o jeho syna „postará.“

Kouč se brání. Podle jeho slov nešlo o úplatek, nýbrž o sponzorský dar. Po MS v Praze a Ostravě se však do zkušeného trenéra pustili i další rodiče. Jejich výpovědi byly vysměs shodné: kouč za nimi údajně poslal Jiřího Moučka, zprostředkovatele transakce, a žádal po nich peníze. 

Růžička po těchto svědectvích na post reprezentačního kouče rezignoval. „V té době už to stejně nic neřešilo,“ reagoval Palaščák.

A proč video zveřejnil krátce před startem největší sportovní akce u nás? „A který čas měl být příznivější? Teď o prázdninách? Nebo snad na Štědrý den,“ odpověděl rodič na jeden z dalších dotazů.

Český hokej je podle Palaščáka prolezlý rakovinou a potřebuje léčit. Hráči jsou otroky systému, kteří nemají žádná práva. Syna by do velkoklubu znovu nedal, Růžička by mu měl prý zaplatit odškodné.

Růžička odmítl obvinění: Byl jsem dobře placený, jsem jak v Jiříkově vidění

Podnikatel čelil i několika ostřejším dotazům. Čtenáři zveřejnili statistiky jeho syna Davida a ptali se, proč dal Palaščák trenérovi úplatek, když mladý hokejista neměl na to, aby se prosadil. 

„Neměl? Pouze tři hráči prošli celým výchovným procesem Slavie, jeden z nich byl můj kluk. A pak vám řeknou, že buď složíte peníze, nebo skončí. To byl můj případ. Neměl jsem na výběr.“

Synova reakce na celou kauzu je prý „neutrální.“ Současná situace v českém hokeji je údajně nejhorší za posledních 20 let. „V tomto prostředí se pohybuji opravdu dlouho. Chci situaci změnit, ale sám to nedokážu,“ pravil Palaščák.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!