16. dubna 2015 13:10 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Mám v ruce ještě další trumf, chlubí se autor videa s Růžičkou

Trenér Slavie Vladimír Růžička | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Slavie Vladimír Růžička | foto: MAFRA - Ladislav Němec

PRAHA Miroslav Palaščák, autor videonahrávky, která má kouče Vladimíra Růžičku usvědčit z přijetí úplatku, znovu zatopil pod kotlem. Otec hokejisty řekl, že má ještě v ruce „hlavní trumf.“

Jeho slova citoval deník MF Dnes. Podle Palaščáka se trenér národního týmu na videu „chlubí“. Čím? To odmítl sdělit. Palaščák má prý další video ze schůzky s Růžičkou, které se chystá zveřejnit. Označil ho za „hlavní trumf.“

Ruská média: Je dobře, že Růžička nešel do Omsku

Omský sportovní server dpomsk.ru píše, že Růžička je v Česku mimořádně populární, ale nyní se dostal do krajně choulostivého postavení.

„Zveřejnění skandálního videa spustilo v Česku smršť ohlasů. Vždyť Růžička je hlavním trenérem národního týmu a brzy povede své mužstvo do zápasů domácího mistrovství světa,“ uvádí server.

K úvahám o angažování Růžičky v omském Avangardu se vrací Gazeta.ru. „Ještě docela nedávno bylo možné, že se Růžička postaví do čela omského týmu. Problém byl jen v tom, že český hokejový svaz ho nechtěl pustit. Kdyby byl uvolněn, kontrakt by byl uzavřen. Je dobře, že se tak nestalo,“ píše v Gazetě hokejový komentátor Alexej Ševčenko.

„Růžička teď přijde o národní tým, vždyť ho obviňují z úplatkářství. U odborníka takové úrovně je to ostudné obvinění. Přijde zřejmě s jakýmsi rozumným vysvětlením, i když o tom lze pochybovat,“ uvádí autor komentáře.

Některé ruské servery už Růžičku odepsaly a jeho vinu považují za hotovou věc. „Českého hokejového trenéra Růžičku usvědčili z přijetí úplatku,“ píše v titulku server LifeNews. „Skandál v Česku: Trenéra reprezentace Růžičku usvědčili z korupce,“ oznamuje server Delfi.

O aféře píší i slovenská média. K Růžičkovi, který jako mladý hráč působil během vojenské služby v Trenčíně a z československé reprezentace se zná s řadou Slováků, většinou nezaujímají podobně rázný postoj jako ruská média. Server pluska.sk napsal, že video „má Růžičku očernit z přijímání úplatků“ a komplikuje českému týmu přípravu na MS.

Nejčtenější slovenský deník Nový čas se pozastavil nad tím, že aféra nepřipravila Růžičku o post reprezentačního trenéra. „Šéf českého hokeje řešil aféru Vladimíra Růžičky: Výsledek je šokující“, zní na webu deníku titulek článku o středečním rozhodnutí předsedy svazu Tomáše Krále Růžičku neodvolat.

Ondřej Weissmann (vlevo) a Vladimír Růžička na střídačce národního týmu.
Trenér Vladimír Růžička na srazu české hokejové reprezentace před květnovým...

„Okolo celé záležitosti zaznamenané skrytou kamerou je stále hodně otazníků,“ připomíná deník fakt, že trenér přišel již s několika verzemi celé události.

lsoLukáš Šonský, ČTK