5. května 2010 16:44 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Mistrovství světa zakončí rekordní hokejovou sezonu České televize

Otakar Černý a Michal Dusík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Otakar Černý a Michal Dusík | foto: ČTK

PRAHA Dvaatřicet zápasů, z toho 28 v přímém přenosu, nabídne Česká televize hokejovým fanouškům z blížícího se mistrovství světa z Německa. Oproti loňsku odvysílá ČT o jedno utkání méně, celkově však šampionát završí rekordní televizní sezonu, která podle současného plánu čítá přes 200 zápasů.

"Poprvé v historii se dostaneme přes tuto hranici, pokud se tedy nestane nic mimořádného. Podle našich informací se jedná o evropský rekord a dokresluje to, že končíme velice náročnou televizní hokejovou sezonu," uvedl šéfkomentátor a vedoucí projektu MS Robert Záruba na dnešní tiskové konferenci v Praze. Rekordní číslo by se mělo zastavit na 203 zápasech.

Šampionát v Německu odstartuje v pátek zápasem na fotbalovém stadionu Schalke v Gelsenkirchenu, který by měl sledovat rekordní počet 75 tisíc diváků. "Poprvé si vezmu na hokej dalekohled, jako na atletiku," řekl Michal Dusík, jenž bude duel Německa s USA komentovat.

Podruhé plánuje ČT použít trik Arabela, díky kterému se čeští hokejisté nebo trenéři mohou virtuálně přesunout z dějiště mistrovství do pražského studia. "Chystáme několik úprav, aby iluze byla dokonalá. Je to hra s diváky, čeho všeho je televizní technika schopna. Nebudeme podepisovat puk, ale něco zajímavějšího. Doufáme, že divákům ještě zamotáme hlavu," řekl Záruba.

ČT bude mít v Německu dva týmy - jeden v Mannheimu, kde bude hrát česká reprezentace, a druhý v Kolíně nad Rýnem, kde se poté uskuteční i boje o medaile. Základ týmu budou vedle komentátora tvořit reportér a expert. Se Zárubou bude v Mannheimu Martin Hosták, Dusíka doplní v Kolíně nad Rýnem David Pospíšil.

Zajímavosti z dějiště MS, včetně videosestřihů ze zápasů či blogů komentátorů se objeví také na internetové adrese www.mshokej.cz.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz