Mrázek vychytal v NHL Detroitu výhru, Poláka zasáhl puk do tváře

7:50
NEW YORK - Český gólman Petr Mrázek zneškodnil ve středečním utkání NHL osmadvacet střel a dovedl Detroit k výhře 3:2 na ledě Calgary. Domácím uškodilo, že brankář Karri Rämö po kolizi se spoluhráčem musel odstoupit ze zápasu.

Zásah gólmana Mrázka v zápase Detroitu s Calgary. foto: ČTK

Náhradník Jonas Hiller následně pustil dva góly ze tří střel, po kterých Flames prohrávali 1:3. Calgary navíc postrádalo svého nejproduktivnějšího hráče Jiřího Hudlera, který s přítelkyní Hanou čeká v nejbližší době narození prvního dítěte.

Trenérská změna v Torontu nepřinesla hned v úvodním utkání vytoužený výsledek. Maple Leafs pod vedením nového kouče Petera Horacheka podlehli doma Washingtonu 2:6 a prohráli poosmé z posledních deseti zápasů. Obránce Roman Polák si připsal asistenci a byl jedním ze dvou hráčů Toronta, který i přes vysokou prohru zaznamenal za účast na ledě při vstřelené a inkasované brance jeden kladný bod.

Polák, který patří k nejvytěžovanějším hráčům týmu, odehrál v zápase jen čtrnáct a půl minuty. Pokles je způsoben jeho absencí od poloviny první do konce druhé třetiny, kdy byl po zásahu pukem do tváře na ošetřovně. Český bek pokračoval v duelu s několika stehy a nateklým obličejem.

Jednu přihrávku si připsal i David Krejčí, čímž pomohl Bostonu k výhře 3:2 v prodloužení na ledě Pittsburghu. Hlavní strůjce úspěchu hostí byl útočník Patrice Bergeron, jenž v čase 62:43 svým druhým zásahem v utkání zařídil vítězství Bruins. Rozhodující branku musel ale ještě posvětit videorozhodčí, který několik minut zkoumal, zda nebyla hokejka Bergerona při kontaktu s pukem nad úrovni břevna.

Výsledky NHL:

Toronto - Washington 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)
Branky: 25. Winnik, 37. Smith (Polák) - 6. a 37. Johansson, 27. a 52. Fehr, 29. Laich, 60. Ovečkin. Střely na branku: 33:26. Diváci: 19 047. Hvězdy zápasu: 1. Fehr, 2. Johansson (oba Washington), 3. Smith (Toronto).

Pittsburgh - Boston 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 4. Bennett, 41. Malkin - 36. a 63. Bergeron, 18. Chára (Krejčí). Střely na branku: 39:24. Diváci: 18 650. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Rask (oba Boston), 3. Malkin (Pittsburgh).

Calgary - Detroit 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 3. Raymond, 46. Backlund - 8. Sheahan, 38. Zetterberg, 43. Abdelkader. Střely na branku: 30:22. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 93,33 procenta. Diváci: 19 154. Hvězdy zápasu: 1. Backlund (Calgary), 2. Zetterberg, 3. Abdelkader (oba Detroit).

Anaheim - NY Rangers 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 51. Beauchemin - 30. Brassard, 43. Nash, 55. Zuccarello, 58. Moore. Střely na branku: 25:30. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Nash (oba NY Rangers), 3. Bryzgalov (Anaheim).

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...