2. prosince 2015 7:16, aktualizováno  10:18 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Mrázek letos poprvé čtyřikrát inkasoval, přesto zařídil výhru Detroitu

Český brankář v barvách Detroitu Petr Mrázek během zákroku proti střele Jeffa... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český brankář v barvách Detroitu Petr Mrázek během zákroku proti střele Jeffa... | foto: ČTK

NEW YORK Brankář Petr Mrázek vychytal v hokejové NHL výhru Detroitu nad Buffalem 5:4 po nájezdech, když zneškodnil 28 z 32 střel a v závěrečném rozstřelu zastavil všechny tři pokusy Sabres. V dosud odehraných osmi zápasech bodoval z českých hokejistů pouze Zbyněk Michálek, jenž si připsal asistenci při prohře Arizony 2:5 v Nashvillu.

Mrázek poprvé v letošní sezoně inkasoval více než tři góly. Jeho tým vedl v průběhu druhé třetiny už 3:1, jenže hosté do přestávky snížili a na začátku třetího dějství dvěma góly skóre otočili. O vyrovnání se postaral v 54. minutě v přesilové hře svou druhou trefou v utkání Justin Abdelkader.

Red Wings si tak popáté za sebou a posedmé z posledních osmi zápasů zahráli prodloužení, když tři vyhráli a tři prohráli. Tentokrát ale poprvé v sezoně dospěl jejich duel až do samostatných nájezdů, v jejichž třetí sérii zařídil bod navíc pro domácí povedenou forhendovou střelou Brad Richards.

Velkolepý obrat předvedli hokejisté Calgary, v jejichž sestavě se po třech týdnech znovu objevil obránce Ladislav Šmíd. Flames prohrávali doma s Dallasem po dvou třetinách už 0:3, v poslední dvacetiminutovce ale dokázali manko smazat a nakonec vyhráli 4:3 po nájezdech, když proměnili všechny tři penalty. Jiří Hudler ani Michael Frolík se do statistik nezapsali.

Třetí výhru v řadě vybojovali hokejisté Philadelphie, kteří bez bodového přispění Jakuba Voráčka vyhráli 4:2 v Ottawě. Z ledu soupeře si dva body odvezla také Florida, která díky dvěma gólům Dereka MacKenzieho uspěla 3:1 v St. Louis. Jaromír Jágr podruhé za sebou vyšel bodově naprázdno.