Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Na hokeji v Budějovicích se po dohodě nakonec může točit i Budvar, klub by přišel o miliony korun

Střídačka hokejistů Českých Budějovic. foto: MAFRA

České Budějovice - Nováček mezi elitou HC Madeta Motor České Budějovice už splňuje všechny potřebné podmínky pro vstup do nové extraligové sezony. Jihočeši a výhradní marketingový partner soutěže, společnost BPA, našli společnou řeč ohledně možnosti čepování místního piva Budvar a uzavřeli smlouvu o postoupení marketingových práv na dobu působení klubu v extralize do sezony 2022/23 včetně.
  21:17

Celá záležitost se podle dřívějšího prohlášení Petra Nitscheho, který je v BPA vedoucím oddělení hokeje, řešila již od února. Českobudějovičtí byli jediní z extraligového pelotonu, kdo smlouvu uzavřenou neměl. V nejkrajnějším případě hrozilo dokonce klubu, který se na extraligovou mapu vrátil po sedmi letech, až vyloučení ze soutěže, jak si odhlasovaly kluby na nedávné mimořádné valné hromadě APK (Asociace profesionálních klubů).

Podle informací deníku Sport si chtěl jihočeský klub vyjednat lepší podmínky. Součástí práv a povinností je i povinnost na všech stadionech čepovat pivo Radegast. Právě Radegast totiž extraligu sponzoruje. Jenže Motor má smlouvu s Budvarem, jehož jméno nese i tamní aréna. Podle Sportu mohl klub přijít na smlouvě s Budvarem o více než deset milionů korun.

Motor České Budějovice
Gólman Českých Budějovic Marek Dvořák.

„S klubem jsme dlouhodobě hledali shodu pro jeho začlenění do marketingových parametrů Tipsport extraligy. Nad rámec se BPA sport marketing dohodla s pivovarem Radegast, který je od roku 2012 partnerem Tipsport extraligy ledního hokeje a také dodavatelem piva na hokejové stadiony, a nabídla klubu HC Madeta Motor České Budějovice několik možností, kde si mohou fanoušci koupit v rámci areálu stadionu i místní pivo Budvar,“ uvedla šéfka agentury BPA Jana Obermajerová.

„Věříme, že toto vstřícné gesto fanoušci klubu ocení. Jsem ráda, že jsme konsenzus nalezli,“ doplnila Obermajerová.

Autor:

Grafton Recruitment Praha
SENIOR QUALITY ENGINEER

Grafton Recruitment Praha
Ústecký kraj
nabízený plat: 70 000 - 90 000 Kč