Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na MS juniorů zářil, Kometa se ho však před play off zbavuje. Dostál dohraje sezonu v Tampere

Sport

  16:30
BRNO - V Kometě na něj nezbylo místo. Talentovaný osmnáctiletý hokejový brankář Lukáš Dostál po příchodu Marka Čiliaka proto raději odchází. Poprvé v kariéře si vyzkouší zahraniční angažmá: míří do finského Ilves Tampere, kde bude prozatím působit na hostování do konce tohoto ročníku.

Gólman Komety Lukáš Dostál míří do Ilvesu Tampere. foto: ČTK

Neúspěšný český hokej chystá velké změny. Chce, aby hráli víc mladíci

„Umožníme Lukášovi chytat kvalitní soutěž, ve které může po zbytek letošní sezony nabírat zkušenosti,“ řekl na klubovém webu Komety vedoucí sportovního úseku Jaroslav Medlík.

„Máme zájem, aby dostával co nejvíc příležitostí. Určitě je to pro jeho růst lepší, když bude chytat kvalitní zahraniční soutěž,“ dodal.

Dostálův odchod se dal očekávat, brněnský celek má totiž nyní na brankářské pozici přetlak. Kromě navrátilce Čiliaka, jenž bude jedničkou a hlavním pilířem v cestě za mistrovským hattrickem, je na soupisce Karel Vejmelka.

Zklamaného Lukáše Dostála utěšuje Jakub Lauko (vlevo)

„S touhle dvojkou počítáme. Pokud by se něco stalo, máme v záloze připraveného ještě Lukáše Klimeše z Přerova a také Pavla Jekela z Třebíče,“ přibližuje Medlík.

Dostál má v Kometě kontrakt až do roku 2021 a klub se ho nevzdává. Počítá, že se po konci sezony vrátí do Brna, kde se v létě bude moci poprat o svou pozici v týmu. 

Ta je zatím nejasná. Je možné, že v klubu podepíše dlouhodobější smlouvu Čiliak, potom by se Dostál mohl učit vedle něj a dostávat čím dál víc příležitostí.

Autor: