7. srpna 2015 16:22 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Na Slovensku přituhuje. Fanoušci chtějí bojkotovat zápasy hokejové extraligy

Slovenský hokejový fanoušek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenský hokejový fanoušek. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

BRATISLAVA Jestli se vám zdálo, že se vyostřená atmosféra na hokejovém Slovensku už pomalu začíná dostávat do normálu, pak jste vedle. Z východu přišla nová zpráva, která svědčí o opaku: část tamních fanoušků vyzývá k bojkotu extraligových zápasů.

Vzpoura na Slovensku nabývá nezvyklých rozměrů. Jen pro připomenutí: vše začalo po červnové volbě šéfa svazu, v níž zvítězil dosavadní lídr Igor Nemeček. Následně se však strhl obrovský poprask kvůli formě hlasování.

Nemeček totiž zvítězil díky tomu, že ve volbě směli podle regulí hlasovat i zaměstnanci svazu, jeho přímí podřízení a dokonce i on sám.

Výsledek byl obrovským zklamáním pro většinu fanoušků, kteří doufali ve změnu a nastartování upadajícího slovenského hokeje. Své naděje vkládali do protikandidáta Richarda Lintnera, bývalého reprezentanta, jehož podporovaly i největší osobnosti jako Zdeno Chára, Marián Hossa, Marián Gáborík, Jozef Stümpel či Michal Handzuš.

A právě tihle všichni poté vydali prohlášení, v němž se otevřeně postavili proti Němečkovi. Bojkot pokračoval tím, že Miroslav Šatan odmítl nabídku svazu stát se manažerem reprezentace, kterou vzápětí odmítl trénovat Zdeno Cíger. Nejlepší hráči mezitím negovali účast na vyhlášení ankety o nejlepšího hokejistu sezony, kterou pořádal svaz.

Jedna rána za druhou však Nemečka a spol. zatím stále nedonutila k ústupkům nebo dokonce k rezignaci, změně stanov, případně konání předčasných voleb.

Proto začali jednat fanoušci, kteří se chystají ignorovat zápasy nejvyšší domácí soutěže. „Vyzýváme všechny, aby bojkotovali duely 1. kola hokejové extraligy. Bude to výraz podpory Richardu Lintnerovi a vzkaz Igoru Němečkovi,“ píše se v prohlášení.

Odhodlání je veliké. „Protest bude trvat až do chvíle, dokud se pan Nemeček nevzdá postu prezidenta svazu, takže na zápasy nebudeme chodit ani ve druhém, ve třetím nebo ve čtvrtém kole.“

Zatím pochopitelně není jisté, jestli se výzva ujme, natož jak dlouho bude trvat. Ovšem vzhledem k dosavadnímu vývoji je možné úplně všechno.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!