20. května 2015 8:09 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Nakládalovi se MS vyplatilo. Podepsal v NHL smlouvu s Calgary

Semifinále mistrovství světa v hokeji: Kanada - ČR, 16. května v Praze. Zleva... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Semifinále mistrovství světa v hokeji: Kanada - ČR, 16. května v Praze. Zleva... | foto: ČTK

CALGARY Český hokejový obránce Jakub Nakládal se v příštím ročníku pokusí prosadit v NHL. Účastník nedávného mistrovství světa podepsal nováčkovský dvoucestný kontrakt na jednu sezonu s týmem Calgary Flames.

Sedmadvacetiletý Nakládal strávil uplynulou sezonu v TPS Turku. Rodák z Hradce Králové reprezentoval na třech světových šampionátech včetně domácího v Praze, kde byl s pěti asistencemi nejproduktivnějším českým obráncem.

„Proti kvalitním soupeřům se jevil dobře, našim lidem se líbil. Když mluvili s lidmi z Čech, dozvěděli se, že to byl zřejmě jejich nejspolehlivější hráč na turnaji,“ uvedl na webu Calgary generální manažer klubu Brad Treliving. „Především v posledních třech týdnech jsme ho hodně sledovali a mluvili s ním,“ dodal Treliving.

O Nakládala se podle webu Flames zajímali také z Chicaga a Caroliny, ale urostlý bek zvolil kanadský klub, za který hraje i útočník Jiří Hudler. To, zda se prosadí do hlavního týmu, záleží podle generálního manažera jen na něm samotném.

„U hráčů, kteří strávili kariéru v Evropě, je vždycky otázka, jak se přeorientují a jak dlouho to bude trvat. Je to kvalitní hráč a udržuje se v dobré formě. Ale uvidíme. V tréninkovém kempu a v přípravných zápasech se rozhodne, kam zapadne,“ řekl Treliving.

Nakládal hrál do října roku 2011 extraligu za Pardubice. V rozehrané sezoně odešel do Ufy a v KHL si v dalších letech vyzkoušel působení ve Spartaku Moskva a Lvu Praha. Minulý ročník strávil v Turku, kde v 50 zápasech nasbíral 15 bodů (3+12).

ČTK, Lidovky.cz