Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nebyli jsme draví, mínil pardubický Svoboda

Sport

  23:20
OSTRAVA - Pardubičtí hokejisté už titul neobhájí. Jejich pouť za obhajobou zlata v semifinále ukončily Vítkovice a oplatily Východočechům porážku z loňského finále. Úřadující mistry poslaly ze hry v pátém utkání, které vyhrály 3:2 po samostatných nájezdech.

Pardubice (Adam Svoboda). foto: ČTK

"Nebyli jsme tak draví a obětaví. Za stavu 3:1 na zápasy už to je v hlavách. Touha tam byla, ale nepovedlo se to," řekl pardubický brankář Adam Svoboda.

Třiatřicetiletý gólman mohl být pardubickým esem, které kouč Josef Jandač vytáhl z rukávu před pátým duelem. Svoboda v letošním play off chytal poprvé od začátku. "Taková myšlenka přišla od pana Landsmanna (trenér brankářů). Já jsem samozřejmě říkal, že do toho jdu," řekl Svoboda.

"Rozjezd ale nebyl ideální, protože jsem dva měsíce nechytal soutěžní utkání. Mrzel mě druhý gól, ten můj zákrok byl nedotažený. Kdyby byl člověk v zápasovém rytmu, třeba by to dotáhl," uvedl Svoboda.

Na nájezdy nemuselo dojít, tvrdí Svoboda
Gól si vyčítal i proto, že kdyby nekapituloval, mohl mít zápas prý jiný vývoj. "Kdyby ten gól nepadl, třeba se dohrála třetina 1:1 a na ty penalty nemuselo vůbec dojít," uvažoval Svoboda.

Pardubičtí v Ostravě dlouho prohrávali 0:2, ale v závěrečném vzepětí dokázali dvěma slepenými góly během 45 sekund vyrovnat. Naději na obhajobu titulu pak mohli vykřesat v závěrečném penaltovém rozstřelu, na který Jandač místo Svobody poslal jedničku Růžičku.

Podle pardubického trenéra byla taková dohoda už před zápasem. "Růža je na nájezdy velmi dobrý, má strašně rychlé nohy a navíc zná nějakých pět šest hráčů Vítkovic z nároďáku. Chtěli jsme udělat takovou změnu, ale nevyšlo to. Byli jsme hrozně blizoučko," tvrdil Svoboda.

Pardubice (Adam Svoboda).

Nevyznamenali se pardubičtí střelci, kteří nedali ani jeden z pěti nájezdů.

Jandač přiznal, že některým před závěrečným rozstřelem chybělo sebevědomí.

"Bartek mi nejdříve odmítl jet, volba se zúžila. Těžko říct, jestli jsem neměl být odvážnější a neměl dát třeba mladého hráče s čistou hlavou. To už teď ale nezjistím," přemítal Jandač.

Chřipka možná poznamenala náš výkon, říká trenér Pardubic
Podle něj se série zlomila v prvním domácím utkání, které Vítkovice na východě Čech vyhrály 3:0 a ujaly se vedení 2:1. "V domácích zápasech nebylo takové nasazení, jak by v play off mělo být. Měli jsme dlouhou pauzu před semifinále, třináct dnů volno, proběhla druhá vlna chřipkové epidemie a nemocní hráči přišli do plného tréninku tři dny před prvním zápasem. Možná, že to trošku poznamenalo náš výkon," řekl Jandač.

Výmluvy však Pardubičtí nehledali. Jandač i hráči uznali, že Vítkovice postoupily právem. "Mají dobře vyvážený tým. Burger, Ujčík jsou strašně zkušení, kvalitativně někde jinde. Výborně jim hráli Klimek, Vrána, Pohl je neskutečně rychlý. Ti mají budoucnost, jednou budou dobří," řekl Svoboda.

Autoři: ,

Vyhrajte roztomilou kočičku Žofku z kolekce My Fuzzy Friends od Bambule
Vyhrajte roztomilou kočičku Žofku z kolekce My Fuzzy Friends od Bambule

Roztomilé plyšové zvířátko My Fuzzy Friends Ospalá kočička Žofka čeká, kdo ji v soutěži vyhraje a vezme domů. Co pro to musíte udělat? Stačí se jen...

Mohlo by vás zajímat