Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Nechutně‘ dobrý zákrok českého Supermana. Neuvirth uchvátil zámoří

Sport

  13:00
PHILADELPHIA - Jeden hokejista Minnesoty zkoprněle civěl na kostku nad ledem. Druhý žalostně žmoulal chránič zubů. Třetí štěkal na rozhodčího: „Vždyť to přece byl gól!“. Ani jeden z nich nevěřil vlastním očím. Tři sekundy před koncem utkání Flyers - Wild, za stavu 3:2 pro domácí, vytáhl brankář Michal Neuvirth z Philadelphie jeden ze zákroků kariéry.

Fantastický zákrok Michala Neuvirtha. foto: ČTK

Chaos, který hned po Neuvirthově parádě nastal, se dá pochopit. Vše se seběhlo tak rychle a tak drásavě blizoučko brankové čáře Philadelphie, že nikdo nevěděl, co se stalo. Byl to gól? Nebo to nebyl gól? Je vyrovnáno?

Ale pojďme se vrátit o pár sekund v čase. Minnesota odvolala brankáře a vzchopila se k poslednímu drtivému náporu - šlo jí o hodně, případná prohra by jí zase vzdálila play-off. Na ledě měla nebezpečnou pětku, kterou vedl hračička Mikael Granlund.

Právě ten vyslal prudký pas kamsi do závaru před brankou. K údivu všech přítomných puk projel pásmem a dostal se k volnému Charliemu Coylovi, který si ho zpracoval a napálil do prázdné branky.

Jenže tam se zjevil Superman. Michal Neuvirth se sice neměl šanci přesunout, ale nevzdal se, bleskově natáhl ruce nad sebe a nataženou holí vyškrábl puk mířící do branky.

Otázkou ovšem bylo: Chytil Čech puk až za brankovou čárou, nebo až za ní? Borci Minnesoty se sápali na rozhodčího a dožadovali se gólu.

Ani sám Neuvirth netušil, jak to vlastně bylo. „Věděl jsem, že jsem puk zasáhl hokejkou, ale nebyl jsem si jistý, jestli už jsem hokejku neměl za brankovou čarou,“ popisoval po zápase.

Naštěstí pro něj i pro Philadelphii videorozhodčí situaci rozsoudil ve prospěch domácích.

Česká brankář se stal hrdinou. Po zápase na něj všichni chrlili chválu. „Bylo to neuvěřitelné,“ sypal ze sebe bek Flyers Sam Gagner. „Prostě nechutně dobrej zákrok. Neuvirth nás zachránil.“

„To byl panečku zákrok... Zvlášť když si vezmete, kolik času zbývalo do koncem, přidal se kouč Philadephie Dave Hakstol.

Neuvirthův zákrok byl klíčový proto, že zachránil Philadephii cenné vítězství. Flyers se tak stále drží v boji o play-off a na osmý Pittsburgh ztrácejí jen tři body.

Bude Čech za své zásluhy odměněn startem v příštím zápase?

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat