Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Nedvěd hattrickem sestřelil Slavii. Ta se dál topí v krizi

21:26
LIBEREC - Hokejisté Liberce porazili ve 36. kole extraligy pražskou Slavii 4:1 a po jedenácti zápasech získali tři body. Zasloužil se o to zejména kapitán Petr Nedvěd, autor tří branek. Slavia po porážce klesla na předposlední místo tabulky.

Liberec (Nedvěd). foto: ČTK

Utkání začalo lépe pro Severočechy, kteří šli již ve druhé minutě do vedení. Na trestnou putoval hostující Kalus a přesilovou hru využil střelou do horního růžku kapitán Bílých Tygrů Nedvěd, jenž se trefil poprvé od zranění dolní čelisti.

Liberec - Slavia 4:1

Branky a nahrávky: 2. Nedvěd (Trončinský), 26. Nedvěd (Trončinský, Dušek), 55. Nedvěd (Čakajík), 56. Kica (Urban, Čakajík) - 22. Krenželok (Kalus, Micka). Rozhodčí: Homola, Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:0. Diváci: 5911.

Severočeši byli aktivnější a rychlým pohybem postupně získávali převahu. Zvýšit jejich náskok mohl Bartovič, ale v přečíslení netrefil branku. Při přesilové hře pět na tři pak mohl skórovat Víšek do prázdné branky, jenže puk poslal do boční sítě. V závěru periody stálo při gólmanovi hostujícího celku Furchovi štěstí, když Výtisk nastřelil pouze tyč.

Nástup do prostřední části hry vyšel naopak lépe Pražanům. Krenželok vypálil z mezikruží a jeho střelu si srazil za Pincova záda lehkou tečí domácí Štich. Liberec ale toužil opět po vedení. To přišlo v čase 25:19. V přesilové hře zafungovala opět spolupráce Trončinský a zakončující Petr Nedvěd, Liberec vedl 2:1.

Ve 30. minutě měl na holi gól Vantuch, ale Furch ho v jeho sólu vychytal. Domácí dál Slavii mačkali a při dorážce Duška pomohla Furchovi konstrukce branky. O chvilku později vystartoval z trestné lavice Krenželok. V jasné příležitosti ale sám před Pincem trefil pouze jeho pravou tyč.

Slavia měla na začátku závěrečné třetiny velkou šanci ke srovnání skoré, když se souběžně odporoučeli na trestnou Štich s Bartovičem. Ve dvouminutové přesilové hře pět na tři trefil ale Vondrka pouze tyč. Hostům ale početní výhoda pomohla a Liberec byl první polovinu třetiny neustále pod tlakem.

Utkání se tak rozuzlilo pět minut před koncem. Od modré napřáhl v další přesilovce Nedvěd a zkompletoval hattrick. O necelou minutu později se ke kotouči dostal Kica a střelou na lapačku prostřelil Furcha, který počtvrté v utkání kapituloval. Bílí Tygři si svůj náskok už pohlídali a došli si po pěti domácích porážkách pro vítězství.

VÝSLEDKY 36. KOLA

HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Holec, 29. Kováčik (Divíšek, Tomáš Svoboda), 46. Divíšek (Jakub Svoboda), 51. H. Zohorna (Kováčik, Koreis). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Bejček, Charvát. Vylučení: 6:5, navíc Vašíček (Brno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6869.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Gawryletz (Gulaši), 32. Skladaný (Gründling), 42. Zaťovič (Mikeska, Lučka), 53. T. Sýkora (Kuběna, Zucker) - 60. Hamrlík (Galvas, Ledška). Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8, navíc Gřegořek (K. Vary) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3214.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Rytíři Kladno 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Jánský (Kousal, Buchtele), 8. Píša (Kolář I), 9. Kolář II (Somík, T. Zohorna), 22. Jánský (Buchtele), 49. Koukal (Píša, Starý) - 2. Hovorka (Dragoun), 31. Patera (Kalla, Posmyk). Rozhodčí: Fraňo, Minář - Lederer, Barvíř. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. Diváci: 8105.

HC Plzeň 1929 - HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Marušák (Kaberle), 27. M. Heřman z trest. střílení, 27. Stránský (Johnson), 59. Duda (Martin Straka) - 40. Jenáček (Hanzl, Stříteský). Rozhodčí: Hribik, R. Polák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 9:5, navíc Černošek (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7940.

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Štefanka (Walker, Kasík), 29. Pohl (Kasík), 52. Kucsera (Walker, Voráček), 59. Klimek (Pohl) - 44. Mikulík (D. Výborný). Rozhodčí: Hradil, A. Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 4404.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...