1. srpna 2017 7:47 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Nejen Jágr, bez smlouvy je stále také Pastrňák. Agent: Rozhoduje výše nabídky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
David Pastrňák měl v Bostonu parádní sezonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Pastrňák měl v Bostonu parádní sezonu. | foto: Reuters

PRAHA Lépe to snad ani vyjít nemohlo. Životní sezona, 70 kanadských bodů a hlavně 34 gólů. Takové výkony katapultovaly českého útočníka Davida Pastrňáka mezi nejlepší střelce celé NHL. Teď je řada na vedení Bostonu mladého útočníka za kvalitní služby odměnit. A odměnit velmi štědře...

Vždyť v klubové produktivitě Pastrňáka předčil pouze kolega z útoku Brad Marchand. Obě bruslařsky skvěle vybavená křídla společně s centrem Patricem Bergeronem vytvořili jeden z nejlepších útoků v celé NHL.

Zatímco oba Kanaďané mají podepsané smlouvy na několik let dopředu, českému útočníkovi právě skončil nováčkovský kontrakt, a tak čeká na nový.

Generální manažer Bruins Don Sweeney se po sezoně nikterak netajil, že podpis nové smlouvy s českým útočníkem je pro něj během léta prioritou číslo jedna.

Je tu však konec července a rodák z Havířova je stále bez nového kontraktu.

Co tedy brzdí vzájemnou domluvu obou stran?

„Pro Davida se jedná o ohromně důležitý kontrakt. Momentálně je to stále ve fázi jednání. Nějaké návrhy už byly zmíněny, ale zatím se neshodujeme. To je hlavní důvod, proč David stále ještě nemá novou smlouvu,“ vysvětlil hráčům agent Aleš Volek pro Lidovky.cz.

To si samozřejmě uvědomují i v Bostonu. Bezpochyby chtějí českého útočníka udržet v organizaci co možná nejdéle. Záleží ale za jakých podmínek.

Na začátku léta se v zámořských mediích spekulovalo, že Bruins nabízejí českému střelci smlouvu na šest let s průměrným ročním platem šest milionů dolarů. Tedy podobný kontrakt, jaký podepsal na začátku sezony Marchand. V jeho případě však šlo ještě o dva roky delší smlouvu.

Jak dopadne Draisaitl?

Začátkem července byly ale velmi štědře odměněny hvězdy jako McDavid, Price či před nedávnem elitní centr Nashvillu Ryan Johansen.

I to je podle bostonského novináře Joea Haggertyho jeden z důvodů, proč stále nedošlo k dohodě. „Můžete vidět, že elitní hráči NHL dostávají velmi vysoké platy. To podle mě cítí i agent Davida Pastrňáka, a proto jeho tábor nespěchá. Obě strany možná čekají, za kolik podepíše smlouvu Leon Draisaitl s Edmontonem. Jejich první tři sezony v NHL jsou hodně srovnatelné,“ přibližuje redaktor CSN.

Srovnání s německým reprezentantem je v tomhle případě příhodné. Oba útočníci mají za sebou podobnou sezonu. Pastrňák se vypracoval v elitního střelce NHL, Draisaitl zářil vedle McDavida a v jeho prospěch navíc hovoří fakt, že může vynikat i na pozici centra.

„Kdyby ale Draisaitl dostal výrazně vyšší kontrakt, tak to může Pastrňákovy požadavky ještě zvýšit,“ je přesvědčený Haggerty.

Nesoulad může vzniknout i v otázce délky kontraktu. Obě strany si jsou vědomy, že kratší i delší přináší určité plusy a mínusy.

„U každého kontraktu, bez ohledu na jeho délku, záleží na jeho výši. Nemůžu sdělit naše priority, ale vše vychází z toho, jaká bude výše kontraktu. Podle toho se jedna či druhá strana rozhoduje,“ říká Volek.

Do začátku sezony zbývá stále dostatek času. Dá se tedy odhadovat, že čekání se může ještě prodloužit.

Jaká strana cukne dřív?

„Věřím, že se brzy dohodneme,“ doufá Volek, jenž nepředpokládá, že by byl jeho klient před začátkem sezony bez smlouvy.

Co tedy brzdí vzájemnou domluvu obou stran?

  • 0Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz