Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 12 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Nejprve chtěli v rádiu Las Vegas Knights ignorovat. Nakonec se za cenzuru omluvili

T-Mobile Arena, stánek, ve kterém budou hrát Las Vegas Knights. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy T-Mobile Arena, stánek, ve kterém budou hrát Las Vegas Knights. | foto: Reprofoto

LAS VEGAS Uniklá interní komunikace dokáže napáchat tuze nepříjemné škody. Své o tom ví Miroslav Stejskal, ředitel strážníků na Praze 1, který nedávno instruoval podřízené k zásahům proti cyklistům a lidem na vozítkách. Svým počínáním si vysloužil tvrdou kritiku. Nyní stejnou lekci podstoupil také Tony Perlongo, marketingový manažer nevadského rádia CBS Radio Las Vegas.

Ten oslovil zaměstnance s na první pohled vskutku bizarní prosbou - chtěl, aby ve vysílání zcela ignorovali existenci Vegas Golden Knights, nově vzniklého klubu NHL.

„Nařízení má okamžitou platnost, o Golden Knights se již nebudeme vůbec zmiňovat,“ stojí mimo jiné v e-mailu zveřejněném sportovním novinářem Ronem Futrellem.

Důvod pozoruhodného rozhodnutí Perlonga je prostý. Jedna z vůdčích postav CBS Radio Las Vegas neunesla to, že si nováček v nejlepší hokejové lize světa vybral jako oficiální radiovou stanici konkurenční společnost Lotus Broadcoasting.

Futrell byl Perlongovým uvažováním šokován. Představa, že místní rádio, ještě k tomu provozující šest stanic včetně jedné čistě sportovní, neinformuje o průkopnících špičkového profesionálního sportu v Las Vegas, mu přišla absurdní.

V hazardem proslulém městě se dosud žádná ze čtyř velkých soutěží (NHL, MBL, NFL a NBA) zakořenit nepokoušela. Navíc jde o zpravodajskou povinnost informovat o soutěži takového významu.

Perlonga tedy oslovil a na e-mail se jej dotázal. „Máme jiné záležitosti, které pokrýváme. Golden Knights se nám do našeho plánu nehodí. Přejeme jim úspěch u posluchačů, ale o ten se už musí postarat společnost, kterou si vybrali,“ byl stále rozhořčený Perlongo.

Brzy ovšem ze svých silných slov ustoupil. Jakmile se o plánované cenzuře hokejového klubu dozvěděla širší veřejnost, ocitl se pod tlakem masivní vlny nesouhlasu a kritiky.

„Vždy jsme si zakládali na tom, že jsem podporovali lokální komunity. S instrukcí nadále nevěnovat pozornost Golden Knights jsme nicméně šlápli vedle. Byla to chyba v úsudku a hluboce jí litujeme,“ píše se v Perlongově omluvě, kterou zaslal ve středu večer uznávanému listu Washington Post.

Sám ví, že zprvu jednal neuváženě. Je pravda, že ve „městě hříchu“ propuká hokejová horečka. Příjmy ze vstupného zařadí Golden Knights mezi nejatraktivnější kluby v NHL, permanentky jsou již vyprodané. Perlongova hlava nicméně byla horká až přespříliš.

Na rozdíl od Stejskala se ovšem dokázal po opakované mediální konfrontaci omluvit a netrval si na veřejností odmítaném postoji.

NHL - 155. kolo

12.3. Chicago 6 : 2 San Jose
12.3. Edmonton 2 : 4 Winnipeg
12.3. Colorado 3 : 2pp NY Rangers
12.3. Anaheim 2 : 4 St. Louis
12.3. Los Angeles 3 : 2 Ottawa

NHL - základní část

Tým Z V VP. PP. P S B
1. Boston Bruins 70 38 0 0 14 227:174 100
2. St. Louis Blues 71 33 0 0 19 225:193 94
3. Tampa Bay Lightning 70 35 0 0 21 245:195 92
4. Colorado Avalanche 70 37 0 0 20 237:191 92
5. Washington Capitals 69 31 0 0 20 240:215 90
6. Philadelphia Flyers 69 31 0 0 21 232:196 89
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....