16. května 2011 18:04, aktualizováno  21:44 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Největší zklamání MS? 'Bezzubý' Ovečkin

Alexandr Ovečkin na tréninku ruské reprezentace na MS na Slovensku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alexandr Ovečkin na tréninku ruské reprezentace na MS na Slovensku. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Přicestoval do dějiště šampionátu jako spasitel ruské reprezentace. Alexander Ovečkin posílil sbornou v během osmifinále, ale v dalším průběhu MS si za pět zápasů nepřipsal ani bod. Navíc svěřenci trenéra Bykova opustili Slovensko bez medaile. Dalším překvapením byl neúspěch Slovenského výběru, který nepostoupil ani do čtvrtfinále.

V NHL vypadl Washington Capitals už ve druhém kole, v němž nestačil na Tampu Bay a prohrál 4:0 na zápasy. Vyřazení Alexandra Ovečkina dlouho netrápilo. Ještě ten večer se sám ozval trenéru ruské reprezentace Bykovovi, který jeho příjezd na Slovensko posvětil.

"Rusko sílí, Ověčkin si balí kufry a letí do Bratislavy," zněly pozitivní titulky v médiích. Jenže opak byl pravdou. Pro Ovečkina nebylo místo v sestavě, většinu turnaje nastupoval ve třetí útočné formaci. K tomu se dlouho nemohl srovnat s časovým posunem a místo toho, aby střílel jeden gól za druhým, tak chyboval při inkasovaných brankách. Jeho konečný součet na MS je nula bodů a v hodnocení účasti na ledě při vstřelených, či inkasovaných v gólech byl -3.

Smutní slovenští hokejisté

Slovensko bez čtvrtfinále
Znouzectnost. Tak komentoval nominaci Slovenska pro LN Jozef Golonka, bývalý československý reprezentant. Nelíbil se mu výběr hráčů, kteří jsou už v pokročilém hokejovém věku. A prognózy, že tento výběr nemůže uspět, se vyplnily.

Slovenská reprezentace dlouhé čtyři roky nepostoupila do čtvrtfinále. A ostudně neuspěla ani na domácím šampïonátu.

I přes neúspěch na turnaji v Košicích a Bratislavě ale post hlavního trenéra slovenské reprezentace zůstává beze změn. Kanadský kouč Hanlon vede národní tým už rok. Na dvou MS nepostoupil do play off.