Nekonečný zápas. Vítězný gól Chicaga padl až ve třetím prodloužení

8:46
ANAHEIM - Hokejisté Chicaga vyhráli ve druhém finálovém utkání Západní konference play off NHL na ledě Anaheimu 3:2 ve třetím prodloužení a vyrovnali stav série na 1:1.

Chicago vyhrálo v Anaheimu gólem ve třetím prodloužení foto: Reuters

Na rozhodující trefu se čekalo od konce druhé třetiny po gólu Coreyho Perryho na 2:2, duel skončil až v čase 116:12, kdy střelu Brenta Seabrooka tečoval švédský útočník Marcus Krüger.

Chicago, které v úvodním duelu podlehlo 1:4, vedlo už v sedmé minutě 2:0 po trefách Andrewa Shawa a Mariána Hossy. V polovině úvodní části snížil Andrew Cogliano a ve 38. minutě vyrovnal Perry.

V dresu Anaheimu se objevil stejně jako v minulém duelu z českých zástupců jen Jiří Sekáč, další útočník Tomáš Fleischmann v sestavě chyběl. Chicago, které patří mezi šestici zakládajících členů NHL, odehrálo nejdelší zápas v klubové historii. Anaheim sehrál ještě delší duel v roce 2003, kdy v čase 140:48 rozhodl o výhře Ducks v úvodním utkání semifinálové série Západní konference v Dallasu český útočník Petr Sýkora.