Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nesmrtelný Jágr: byl ve všech hrách NHL, ve 44 letech má lepší hodnocení než před 25 lety

Sport

  10:30
PRAHA - Už pětadvacet let mohou hrát fanoušci sportovních her tu z prostředí zámořské NHL. Od té doby se toho hodně změnilo nejen ve světě, ale i co se týče samotného simulátoru. Jedno ale zůstává stejné – jméno Jaromíra Jágra. To jako jediné nechybí ani v jednom ročníku této populární série.

Jaromír Jágr v NHL 1995. foto: youtube.com

Když vyšla NHL poprvé, psal se rok 1991 a někteří čtenáři tohoto článku ještě nejspíše nebyli na světě. A určitě by se hodně divili tomu, jak vypadala v té době grafika simulátoru. Pamětníci si jistě vybaví, že tehdy se ještě nehrála na počítačích či konzolích, ale po různých hernách.

Postupně se hra pochopitelně vylepšovala, poprvé ji bylo možné pařit na PC od roku 1993, tehdy ještě na DOSech. První hra pro systém Windows a první sérii konzolí od Play Stationu přišla na trh v roce 1996.

Se současnou téměř reálnou simulací ještě mnoho společného neměla. Až na jedno, legendárního českého útočníka Jaromíra Jágra. Ten nechyběl dosud v žádném vydání hry, byť během působení v KHL figuroval v zahajovacím nastavení jen v reprezentačním dresu nebo mezi „ostatními hráči“.

A jak se měnilo jeho hodnocení? V roce 1991 bylo na hodnotě 82, maximálního – stovky – dosáhl v letech 1995 až 1997. Nejhůře na tom byl v letech 1994 a 2013, kdy měl jeho rating hodnotu 81.

Hodnocení Jaromíra Jágra ve hře NHL.

Bez zajímavosti ale rozhodně nejsou dvě zajímavá fakta: od svého návratu do NHL v roce 2011 bylo s Jágrem většinou možné hrát pouze jednu sezonu, poté končil svoji kariéru (jak bláhové). Navíc se postupně z hodnoty 81 dostal až na současných 87!

Necelé čtyři měsíce před 45. narozeninami tak má Jágr lepší hodnocení než když vyšla hra NHL poprvé a Jágr řádil coby dlouhovlasý teenager v dresu Pittsburghu Penguins.

Mohlo by vás zajímat