Pátek 26. února 2021svátek má Dorota 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Nesmrtelný Jágr: byl ve všech hrách NHL, ve 44 letech má lepší hodnocení než před 25 lety

Jaromír Jágr v NHL 1995. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr v NHL 1995. | foto: youtube.com

PRAHA Už pětadvacet let mohou hrát fanoušci sportovních her tu z prostředí zámořské NHL. Od té doby se toho hodně změnilo nejen ve světě, ale i co se týče samotného simulátoru. Jedno ale zůstává stejné – jméno Jaromíra Jágra. To jako jediné nechybí ani v jednom ročníku této populární série.

Když vyšla NHL poprvé, psal se rok 1991 a někteří čtenáři tohoto článku ještě nejspíše nebyli na světě. A určitě by se hodně divili tomu, jak vypadala v té době grafika simulátoru. Pamětníci si jistě vybaví, že tehdy se ještě nehrála na počítačích či konzolích, ale po různých hernách.

Postupně se hra pochopitelně vylepšovala, poprvé ji bylo možné pařit na PC od roku 1993, tehdy ještě na DOSech. První hra pro systém Windows a první sérii konzolí od Play Stationu přišla na trh v roce 1996.

Se současnou téměř reálnou simulací ještě mnoho společného neměla. Až na jedno, legendárního českého útočníka Jaromíra Jágra. Ten nechyběl dosud v žádném vydání hry, byť během působení v KHL figuroval v zahajovacím nastavení jen v reprezentačním dresu nebo mezi „ostatními hráči“.

A jak se měnilo jeho hodnocení? V roce 1991 bylo na hodnotě 82, maximálního – stovky – dosáhl v letech 1995 až 1997. Nejhůře na tom byl v letech 1994 a 2013, kdy měl jeho rating hodnotu 81.

Hodnocení Jágra ve hře NHL.

Hodnocení Jaromíra Jágra ve hře NHL.

Bez zajímavosti ale rozhodně nejsou dvě zajímavá fakta: od svého návratu do NHL v roce 2011 bylo s Jágrem většinou možné hrát pouze jednu sezonu, poté končil svoji kariéru (jak bláhové). Navíc se postupně z hodnoty 81 dostal až na současných 87!

Necelé čtyři měsíce před 45. narozeninami tak má Jágr lepší hodnocení než když vyšla hra NHL poprvé a Jágr řádil coby dlouhovlasý teenager v dresu Pittsburghu Penguins.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...