Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Neštěstí narušilo plán KHL. Začne až 13. září

Sport

  9:20aktualizováno  11:32
MOSKVA - Nový ročník Kontinentální hokejové ligy (KHL) by měl začít až v úterý 13. září. Start soutěže byl odložen kvůli středeční letecké tragédii v Jaroslavli, při které zahynul prakticky celý tým Lokomotivu. Ředitel Rady KHL Vjačeslav Fetisov, šéf soutěže Alexandr Medveděv a představitel hráčské asociace Andrej Kovalenko se nejprve dohodli, že bude začátek KHL odložen, později Medveděv uvedl, že by se mělo začít hrát v úterý.

Hvězdy ruské KHL na Rudém náměstí. foto: ČTK

Po neštěstí, při kterém přišli o život i čeští reprezentanti Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček, byl ve středu ukončen ještě v průběhu první třetiny úvodní duel o Otevírací pohár mezi Ufou a Atlantem Mytišci. Na dnešek byla v plánu tři utkání - Omsku s Novosibirskem, Chanty Mansijsku s Jekatěrinburgem a CSKA Moskva s Magnitogorskem.

Původně se měl hrát také duel Jaroslavle na ledě Dinama Minsk, místo toho se bude v tamní hokejové aréně konat smuteční ceremoniál. "Začátek soutěže bude s největší pravděpodobností v úterý 13. září," citovala Medveděva tisková služba Atlantu Mytišči. Zápasy plánované na 8. až 11. září byly zrušeny a uskuteční se v přestávkách soutěže. Utkání naplánovaná na pondělí 12. září budou přeložena na úterý. Vedení ligy musí také vyřešit otázku, co bude v soutěži s Lokomotivem.

O TRAGÉDII ČTĚTE VÍCE

Ostatní kluby stojí o to, aby Jaroslavl v lize pokračovala, a nabízejí své hráče. "Všechny kluby bez výjimky sdělily vedení ligy, že chtějí udělat vše pro to, aby Lokomotiv zachránily. Jsou připravené nabídnout Jaroslavli své nejlepší hráče," řekl ruským médiím Medveděv.

Generální manažer Omsku Anatolij Bardin považuje za žádoucí, aby Jaroslavl hrála dále v KHL. "Je potřeba pokračovat a věnovat to památce hráčů Lokomotivu. Kdybychom zápasy zrušili, ukázali bychom svou slabost. Slibuji, že Avangard splní všechna nařízení ligy, i kdyby byla velmi přísná. Jsme připravení se vzdát dvou nebo tří hráčů základního kádru. Lokomotiv je povinen na památku zesnulých pokračovat," řekl Sport-Expressu Bardin.

Podobně se vyjádřil i generální manažer Spartaku Moskva Andrej Jakovenko, který potvrdil, že klub je také připravený Lokomotivu pomoct a uvolnit hráče. "I když o tom ještě nikdo jednat nezačal, čekáme, že vedení ligy brzy rozhodne. Jen se musí určit kolik hráčů a jejich posty," citoval Jakovenka web gazeta.ru.

Podle agentury RIA Novosti začal s vedením KHL o budoucnosti klubu již jednat i gubernátor oblasti Sergej Vachrukov a podle dostupných informací je prioritou všech pokračování klubu v soutěži. Existují údajně dvě možnosti, jak situaci vyřešit. Vytvořit tým z juniorských hráčů, nebo z hokejistů jiných klubů KHL, které by je do Jaroslavle uvolnily, plus pěti vlastních juniorů.

Podle zdroje ruské agentury se již klubu nabídlo 30 hokejistů, kteří v současnosti působí jinde a kteří jsou ochotni hrát za Jaroslavl. Jedná se o odchovance a hráče, kteří v Lokomotivu v minulosti působili. Podle slov Medveděva bude mít nový trenér Jaroslavle k dispozici seznam až 45 hráčů, ze kterých bude mít možnost sestavit nový tým. "Jaroslavlský klub bude resuscitován," uvedl Medveděv.

Předseda správní rady KHL Vjačeslav Fetisov v televizi Rusko 24 řekl, že by si přál, aby se novým trenérem Jaroslavle stal Petr Vorobjov, současný kouč juniorky Lokomotivu.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...