2. září 2011 16:33 Lidovky.cz > Sport > Hokej

'Neúnavný' Hašek nevyloučil návrat do Spartaku Moskva

Dominik Hašek při Utkání hvězd KHL. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dominik Hašek při Utkání hvězd KHL. | foto: ww.khl.ru

MOSKVA Hokejový veterán Dominik Hašek připustil, že po své soutěžní pauze v nadcházející sezoně 2011/12 by se mohl vrátit na led v dresu moskevského Spartaku, kde naposledy působil. Legendární brankář ale touží před ročníkem 2012/13 najít především takový klub, který by vážně aspiroval na zisk mistrovského titulu.

"Uvědomil jsem si, že Spartak ve čtvrté sezoně KHL nebude opravdovým kandidátem na Gagarinův pohár," řekl šestačtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana ruskému deníku Sport Express. "Já však chci hrát za skutečného favorita. V Moskvě jsem takový tým neviděl, z ostatních měst v Rusku se neozvali. Proto jsem se rozhodl dát si rok pauzu," dodal Hašek.

Co však bude poté, sám Hašek dosud netuší. "Je pravděpodobné, že se vrátím na tu další sezonu - a třeba to bude i do toho samého Spartaku. Možná ale také do jiného klubu v Rusku, který bude mezi těmi vůbec nejsilnějšími v lize. A nebo také v nějaké jiné evropské soutěži. Třeba budu hrát nakonec doma," nevyloučil Hašek ani návrat do extraligy.

S ruským deníkem se podělil také o názor na to, jak se povede ambicióznímu klubu SKA Petrohrad, který převzal český kouč Miloš Říha. Ten stál o příchod ostříleného gólmana právě do Spartaku Moskva, ale podle některých spekulací oba nakonec nenašli společnou řeč. Říha byl z klubu předčasně propuštěn, Hašek tam sezonu dochytal.

Spartak - Omsk (Hašek).
Dominik Hašek

"Je mi o čtyři roky víc, než když jsem končil v Detroitu, ale já rozdíl na svém těle nepozoruju"

"Vím, že klubové vedení mu vytvořilo zcela perfektní podmínky pro práci. Mají k dispozici hodně finančních prostředků, zbavili se některých velkých hvězd," připomněl Hašek odchody Alexeje Jašina a Maxima Sušinského, za kterými již údajně stál Říha s cílem vytvořit jednolitý tým.

"Potenciálem petrohradského týmu je určitě titul. Druhou věcí ovšem je, že nyní je jejich osud prakticky celý v Říhových rukách. Nyní záleží na tom, jak se mu bohatství klubu povede zúročit a zda z blýskavých hvězd dokáže vytvořit silné mužstvo, které bude ve špičkové formě od září do dubna," poznamenal český gólman.

Hašek uplynulou sezonu strávil v KHL, v té předchozí slavil jeden ze svých úspěšných comebacků, když dovedl k titulu Pardubice. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu oznámil konec kariéry už třikrát, v tomto případě ale poprvé zároveň otevřeně řekl, že se chce po přestávce vrátit. Myšlenka na definitivní konec kariéry jej prý napadla, ale zapudil ji.

"Je mi sice o čtyři roky víc, než když jsem končil v Detroitu, ale já žádný rozdíl na svém těle nepozoruju. Už teď si v hlavě promýšlím plány na příští rok, jak bych měl trénovat. Na co se zaměřit, co přidat, kde ubrat. Chci to pak minimálně na rok zase zkusit," uvedl koncem května Hašek v rozhovoru pro deník Sport.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!