Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Neuvěřitelné. Hokejový zápas sledovalo téměř 115 tisíc diváků

Sport

  13:29
ANN ARBOR - Světový divácký rekord na hokejovém utkání padl v sobotním zápase týmů Michiganské a Michiganské státní univerzity, který navštívilo 113.411 lidí. Předchozí maximum držel zahajovací duel letošního mistrovství světa v Německu mezi domácí reprezentací a USA, který v květnu na fotbalovém stadionu v Gelsenkirchenu zhlédlo 77.803 diváků.

Dva týmy Michiganu a 113 411 fanoušků. Na hokeji padl rekord foto: ČTK

Fanoušci v Michiganu sledovali souboj hokejových mužstev na stadionu v Ann Arbor, který jinak hostí zápasy amerického fotbalu. Ani tento sport však nepřilákal na stadion nikdy víc lidí než sobotní hokej.

Oba týmy se pod širým nebem utkali již před devíti lety a tehdy tento model inspiroval i zástupce univerzitní soutěže i samotné NHL, která nyní již pravidelně pořádá jeden duel základní části mimo krytou halu.

Zápasu přihlížel i Mike Janela, muž pověřený schválením rekordu pro zapsání do Guinnessovy knihy rekordů. Přestože bylo maximum s velkou rezervou pokořeno, k přesnému ověření počtu diváků je prý třeba ještě zanalyzovat detailní záběry zaplněných tribun.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!