21. prosince 2011 14:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Neuvirth má šanci, Vokoun si nevěří

Michal Neuvirth. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Neuvirth. | foto: ČTK

WASHINGTON V interním souboji českých hokejových brankářů o post jedničky v týmu Washington Capitals zřejmě začíná mít navrch třiadvacetiletý Michal Neuvirth nad zkušeným Tomášem Vokounem. Od příchodu nového trenéra Daleho Huntera na konci listopadu oba gólmani odchytali zhruba stejnou porci utkání a jistěji v nich zatím působí talentovaný mladík, jenž v posledních zápasech dostává přednost.

Neuvirth odchytal uplynulé tři zápasy, inkasoval v nich jen tři góly a slavil dvě vítězství. "Jsme tady dva vyrovnaní brankáři a já se chci co nejvíce poprat o svojí šanci. Na začátku sezony jsem se zranil a nebylo to pro mě jednoduché se vrátit do tempa. Ale teď se cítím každým zápasem lépe, tak doufám, že to vydrží co nejdéle," přál si Neuvirth po úterní hladké výhře nad Nashvillem.

PSALI JSME:

Je rád, že začal častěji chytat, a chce chytit příležitost za pačesy. "Po skvělém začátku sezony jsme měli několikazápasový výpadek, po kterém vedení sáhlo k výměně trenéra. Od té doby začínám dostávat více možností, abych se ukázal, přesto na sobě musím stále pracovat, protože cítím ve svých výkonech řadu nedostatků," řekl sebekriticky rodák z Ústí nad Labem.

Vokoun: Musím nabrat sebevědomí

Vokoun postupně vypadl z předních pozic ve statistikách soutěže a se svojí současnou rolí se nesmiřuje lehce. Přesto boj o post jedničky nevzdal. "Úvod do sezony byl parádní. Jako mužstvo jsem vyhrávali. Bohužel pak na nás přišla krize a já se svezl s výkony mužstva a Michal začal dostávat víc příležitostí. Opravdu cítím konkurenci, ale na to se nechci vymlouvat, protože hlavně moje výkony mají daleko do ideálu," řekl Vokoun serveru idnes.cz.

"Musím na sobě začít ještě víc pracovat, nabrat ztracené sebevědomí a pak věřím, že se vrátím na ztracené pozice," dodal dvojnásobný mistr světa.

ČTK, Lidovky.cz