Neuvirth podruhé v řadě neinkasoval, Voráček má první bod

7:44
NEW YORK - Brankář Michal Neuvirth vychytal v hokejové NHL poprvé v kariéře druhé čisté konto za sebou a byl hlavním strůjcem vítězství Philadelphie nad obhájci Stanleyova poháru z Chicaga 3:0. Premiérový bod v nové sezoně zaznamenal útočník Jakub Voráček, jenž si připsal asistenci u druhého gólu Letců.

Brankář Michal Neuvirth vychytal v hokejové NHL poprvé v kariéře druhé čisté konto za sebou. foto: ČTK

Sedmadvacetiletý Neuvirth se rychle stal novým miláčkem fanoušků Philadelphie, s kterou v létě podepsal kontrakt jako volný hráč. V pondělí zastavil 31 zákroky Jágra a spol. a v prvním utkání, v němž nastoupil od začátku, dovedl Flyers k výhře 1:0 nad Floridou. Ve středu přidal dalších 30 bezchybných zásahů a jeho neprůstřelnost trvá dohromady už 132 minut a 5 sekund.

Nejvíc práce měl rodák z Ústí nad Labem ve třetí třetině, kdy ho Kane, Toews, Hossa a spol. zasypali patnácti střelami. V té době už měli Letci náskok 2:0, který zařídili trefami ve druhé třetině Sam Gagner a Claude Giroux. Třetí branku pridal v 58. minutě Matt Read.

Podruhé v sezoně skóroval český útočník Milan Michálek, jehož Ottawa otočila zápas v Columbusu z 2:3 na 7:3. Michálek se prosadil ve 22. minutě, kdy v přesilové hře vyrovnával na 2:2.

Výsledky NHL

Columbus - Ottawa 3:7 (2:1, 1:3, 0:3)
Branky: 13. Saad, 19. Jenner, 25. Dubinsky - 17. Methot, 22. M. Michálek, 30. Turris, 38. Zibanejad, 42. Pageau, 50. Hoffman, 56. Ryan. Střely na branku: 41:27. Diváci: 13.803. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Turris, 3. Zibanejad (všichni Ottawa).

Philadelphia - Chicago 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 26. Gagner, 37. Giroux (Voráček), 58. Read. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 30 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Střely na branku: 29:30. Diváci: 19.779. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth, 2. Giroux, 3. Gagner (všichni Philadelphia).

Anaheim - Arizona 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 4., 10. a 31. Duclair (na všechny Hanzal), 13. Domi (Z. Michálek). Střely na branku: 37:29. Diváci: 15.172. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. Domi (oba Arizona), 3. Lindholm (Anaheim).

Colorado - Boston 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)
Branky: 39. Landeskog, 52. Mitchell - 6. Miller, 9. Hayes, 24. Randell, 30. Kelly, 36. Spooner, 59. Krejčí. Střely na branku: 22:25. Diváci: 15.082. Hvězdy zápasu: 1. Hayes, 2. Spooner, 3. Randell (všichni Boston).