Neuvirth vychytal Washingtonu výhru 5:1

7:44
NEW YORK - Český brankář Michal Neuvirth chytal od úvodní minuty téměř po měsíci a v páteční utkání NHL dovedl Washington k výhře 5:1 na ledě Caroliny.

Neuvirth vychytal Washingtonu výhru téměř po měsíci foto: ČTK

Třiadvacetiletý gólman ve svém třetím startu sezony sice kapituloval v zápase jako první už ve čtvrté minutě, poté si ale poradil se všemi pokusy Hurricanes a celkově kryl 24 střel. Jeho spoluhráči otočili výsledek dvěma trefami ve druhé části a další tři přidali v posledním dějství.

Dva hokejisté vstřelili v zápasech pátečního programu NHL hattrick. Útočník Colorada Matt Duchene, který v zápase proti Dallasu zaznamenal i asistenci, poslal svým třetím gólem Avalanche do vedení 6:5, ale nakonec musel strávit porážku týmu 6:7 v prodloužení.

Rovněž tři trefy hráče Tampy Bay Stevena Stamkose nestačily týmu na vítězství v základní době. Lightning ale díky gólu Vincenta Lecavaliera ze 65. minuty nakonec porazili Chicago 5:4 v prodloužení.

VÝSLEDKY NOČNÍCH ZÁPASŮ NHL

Carolina - Washington 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)
Branky
: 4. A. Stewart - 22. Halpern, 23. Brouwer, 44. Carlson, 51. Eakin, 56. Bäckström. Brankář MICHALNEUVIRTH odchytal za Washington celé utkání, inkasoval jeden gól z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 96 procent.

Buffalo - Calgary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)