27. listopadu 2016 10:14 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Nevěděl, co se v jeho těle děje. Hudler se pomalu dostává ze záhadné nemoci

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jiří Hudler v dresu Dallasu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Hudler v dresu Dallasu. | foto: ČTK/AP

DALLAS/PRAHA Co je s Jiřím Hudlerem? ptali se fanoušci. Po letním podpisu smlouvy s hokejovým Dallasem zvládl odehrát v novém ročníku NHL pouze čtyři zápasy, zbylých osmnáct strávil většinou v posteli. Nejhorší ze všeho byla ta nejistota. Sám nevěděl, co se přesně v jeho těle děje.

Začalo to hned zkraje sezony: Hudler po úvodních dvou zápasech proti Anaheimu a Coloradu odstoupil s virózou. Jenže když její příznaky nemizely ani po dvou týdnech, začalo být evidentní, že půjde o něco vážnějšího.

„Zřejmě to v něm něco probudilo. A pak si myslel, že je už dobrý, a zkusil nastoupit,“ popisuje hráčův agent Pavel Maršoun.

Jenže omyl. Hudler se sice snažil naplno odjezdit duely proti Minnesotě a Columbusu, ale na ledě se cítil mizerně.

Jeho stav se po fyzické zátěži navíc rapidně zhoršil.

„Po tom druhém zápase nemoc propukla v plné síle a s trochu jinými příznaky.“

Hudler podstoupil řadu vyšetření a nejrůznějších laboratorních testů, přesto nebyli lékaři schopni určit příčinu potíží. Jednu chvíli se spekulovalo o lymské borelióze, kterou na člověka přenáší klíště, jelikož právě tato choroba nemocné traumatizuje a zároveň mate doktory svou odolností a recidivami.

Tato verze se však (prozatím) nepotvrdila. Podle dalších odhadů mohl problémy zavinit virus kolující v Hudlerově krvi.

„Vyzkoušelo se opravdu všechno a ve své podstatě se nezjistilo, jaká byla příčina Jirkových potíží. Mluvilo se i tom, že to bylo od krční páteře,“ vypráví Maršoun.

Ani tuto diagnózu se nepodařilo potvrdit. Přesto lékaři naordinovali dvaatřicetiletému forvardovi léky a čekalo se, jestli zaberou.

Hudler mezitím neprožíval příjemné stavy. Mizerně mu bylo po fyzické stránce a po té psychické mu nepřidávala ani bezradnost doktorů. „Nezbývá než čekat,“ odrážel dotazy zámořských novinářů Lindy Ruff, trenér Dallasu.

Ten se v té době musel obejít i bez Aleše Hemského, jenž podstoupil operaci kyčle, a hrozí, že se v této sezoně už nestihne vrátit.

Podobné pochybnosti se honily hlavou i Hudlerovi, který do této chvíle vynechal už osmnáct zápasů, a je jasné, že další v příštích dnech přibudou.

Zkouší začít s tréninkem, tělo drží

Nejnovější zprávy míní, že by jich nemuselo být zase tolik. Útočníkův stav se začal zlepšovat natolik, že před pár dny zkusil trénovat. A tělo zatím drží. „Jirka určitě pociťuje pokrok, ale pokud nebude stoprocentní, tak do zápasů rozhodně nepůjde,“ přibližuje Maršoun.

Nikdo v klubu nechce riskovat, že to dopadne jako při prvním pokusu o návrat. Každým dalším dnem, po němž se cítí Hudler dobře, však vzrůstá optimismus.

Přesto je před ním ještě dlouhá cesta. Po nemoci, během níž strávil drtivou většinu času v posteli, na tom pochopitelně není dobře po kondiční stránce. Dohnat manko může klidně zabrat měsíc.

„V Dallasu se mu hodně věnují, snad je to na dobré cestě,“ věří hokejistův agent.

Strach polevil.

  • 0Diskuse
Najdete na Lidovky.cz