8. července 2013 17:53 Lidovky.cz > Sport > Hokej

NHL.com velebí Jágra: Neúnavný pracant má skoro plnou nádrž

Jaromír Jágr na tréninku Bostonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr na tréninku Bostonu. | foto: ČTK

NEW YORK/PRAHA S věkem opadává i zájem. Jaromír Jágr se stále nedohodl na angažmá v nadcházející sezoně NHL, dle agenta Petra Svobody o něj "velice" usilují tři kluby, což není mnoho. Oficiální server hokejové soutěže NHL.com ale českou legendu vyzdvihuje.

V souvislosti s Jágrem se nyní nejčastěji mluví o Montrealu, Carolině, Ottawě či Buffalu. A podle NHL.com by tým, který by slavnou "68" nakonec ulovil, jen získal. Jágra dokonce označil jako nejzajímavějšího útočníka na současném trhu, na kterém jsou ještě třeba Brunner, Cleary, Morrow, Grabovskij a další.

"Budoucí člen Síně slávy má stále plnou nádrž, pomáhal v Bostonu ve Stanley Cupu poté, co by vyměněn z Dallasu. Je to neúnavný pracant, který je respektován spoluhráči. Jágr patří do elitních dvou útoků a týmu může pomoci při přesilových hrách," stručně zhodnotil nejlepšího Evropana historie ligy.

Montreal? Spíš Carolina, nebo Ottawa

S Montrealem je Jágr v kontaktu již potřetí, ve dvou případech ho odmítl. Nyní se však spekuluje, že zájem slavném kanadského týmu není tak velký, naopak sám hráč by dres Canadiens oblékal rád. "Jaromír chtěl vždy hrát v Montrealu. V pátek jsme diskutovali s Markem Bergevinem. Zájem je oboustranný, ale rozhodnutí musí učinit klub," uvedl Svoboda pro TVA Sports.

Varianty pro Carolinu a Ottawu se však zdají reálnější. Hurricanes budují úspěšný tým v čele s bratry Staalovými, Skinnerem a Sjominem, Senators naopak potřebují zacelit "díru" po dlouholetém kapitánovi Danielu Alfredssonovi. Dosud jsou to ale jen spekulace a Jágr naposledy dvakrát překvapil: volbou pro Philadelphii i Dallas. A upřímně řečeno ani v jednom případě litovat nemusel.