2. listopadu 2018 7:11 Lidovky.cz > Sport > Hokej

NHL: Frolík přispěl gólem k obratu Calgary z 1:4, skóroval Frk a Simon

Útočník Michael Frolík se podílel ve čtvrtečním utkání NHL gólem na obratu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Útočník Michael Frolík se podílel ve čtvrtečním utkání NHL gólem na obratu... | foto: AP Photo

New York Útočník Michael Frolík se podílel ve čtvrtečním utkání NHL gólem na obratu Calgary, které otočilo ve třetině zápas s Coloradem z 1:4 na konečných 6:5. Martin Frk přispěl prvním gólem sezony k výhře Detroitu 4:3 nad New Jersey. Podruhé za sebou skóroval Dominik Simon, který s Pittsburghem prohrál na ledě New Yorku Islanders 2:3 po nájezdech.

Frolík si připsal vítěznou trefu, když mu v přečíslení dva na jednoho ideálně přihrál Matthew Tkachuk a český útočník střelou do odkryté brany upravil skóre na 6:4. Kladenský odchovanec tím završil obrat Calgary, které překlopilo zápas na svou stranu pěti góly v rozmezí 41. až 55. minuty.

Frk otevřel skóre zápasu v přesilové hře střelou z první z levého kruhu, která prošla brankáři Corymu Schneiderovi pod vyrážečkou. New Jersey odpovědělo dvěma góly, ale Detroit třemi zásahy otočil během 45. až 60. minuty na 4:2. Poslední dvě branky vstřelili Red Wings dokonce v oslabení. V dresu poražených nebodoval ani v desátém utkání sezony Pavel Zacha.

Simon se v odvetě s Islanders opět gólově prosadil, tentokrát dal první branku zápasu z dorážky. Pittsburgh, který chtěl soupeři oplatil dva dny starou prohru 3:6, ale poté dvakrát inkasoval a bod mu zajistil v 53. minutě Jevgenij Malkin. V penaltovém rozstřelu uspěl jen domácí útočník Josh Bailey.

Výsledky NHL

Toronto - Dallas 1:2, NY Islanders - Pittsburgh 3:2 po sam. nájezdech, Montreal - Washington 6:4, Ottawa - Buffalo 4:2, Detroit - New Jersey 4:3, St. Louis - Vegas 5:3, Calgary - Colorado 6:5, Edmonton - Chicago 4:0, Anaheim - NY Rangers 2:3 po sam. nájezdech, Tampa Bay - Nashville 1:4, San Jose - Columbus 1:4 a Los Angeles - Philadelphia 2:5

ČTK

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?