NHL: Hanzal si dal vlastní gól a dopomohl tím výhře Colorada

7:40
NEW YORK - Hokejisté Colorada otočili čtyřmi góly úterní utkání NHL na ledě Arizony a zvítězili 4:3 v prodloužení. Obrat Avalanche dokonal v 64. minutě vlastní gól českého útočníka v dresu Coyotes Martina Hanzala, jenž si nešťastně srazil do vlastní branky přihrávku Daniela Briera.

Brankář Colorado Avalanche's Calvin Pickard (31) chytil střelu Tobiase Riedera (8) z Arizona Coyotes'. foto: ČTK

„Kojoti“ vedli krátce po polovině první třetiny už 3:0. Skóre večera otevřel ve 4. minutě Antoine Vermette, pak se v 11. minutě v rozmezí 33 sekund trefili Michael Stone a Tobias Rider. Hosté poté vyměnili brankáře, když Reta Berru nahradil mladík Calvin Pickard a nadechli se k velké stíhací jízdě. Nejprve ve 25. minutě snížil Gabriel Landeskog, stejný hráč přidal ve 42. minutě kontaktní gól a o tři minuty později už bylo zásluhou Matta Duchena vyrovnáno.

Rozhodující moment pak přišel necelé dvě minuty před koncem prodloužení, kdy Briere vybojoval puk v rohu kluziště, pokusil se ho poslat na najíždějícího spoluhráče Zacha Redmonda ke vzdálenější tyči a Hanzal ve snaze přihrávku zblokovat kotouč smolně tečoval do protipohybu brankáře Mika Smithe.

Vlastní gól Židlického

Vlastňáka si dal také obránce Marek Židlický, jehož New Jersey prohrálo 0:2 ve Vancouveru. Český bek byl nejprve u prvního inkasovaného gólu, když ve 22. minutě neuhlídal u pravé tyčky Alexandra Burrowse, jenž tečoval střelu Kevina Bieksy. Pět minut před koncem třetí třetiny pak unikl za obranu Devils Shawn Matthias a přestože brankáře Coryho Schneidera nepřekonal, dojíždějící Židlický puk nohou usměrnil za jeho záda.

Do správné branky se v sedmi úterních zápasech trefil z českých hokejistů pouze Jiří Hudler, jenom však zmírnil porážku Calgary v Anaheimu 2:3.

Výsledky NHL

Columbus - Winnipeg 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky: 4. Leopold, 50. Johansen - 37. a 60. E. Kane, 1. Little, 37. Ladd. Střely na branku: 34:32. Diváci: 13.745. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Hutchinson (oba Winnipeg), 3. Leopold (Columbus).

St. Louis - Ottawa 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 15. I. Cole, 33. Steen - 48. Condra, 60. Chiasson, rozhodující sam. nájezd Ryan. Střely na branku: 29:33. Diváci: 16.680. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson (Ottawa), 2. I. Cole (St. Louis), 3. Chiasson (Ottawa).

Nashville - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 7. C. Smith, 38. Ellis, 39. Nystrom, rozhodující sam. nájezd Neal - 12. McBain, 22. Gáborík, 41. Doughty. Střely na branku: 33:21. Diváci: 17.181. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Wilson (oba Nashville), 3. Gáborík (Los Angeles).

Arizona - Colorado 3:4 v prodl. (3:0, 0:1, 0:2 - 0:1)

Branky: 4. Vermette, 11. Stone, 11. Rieder - 26. a 42. Landeskog, 45. Duchene, 64. Briere. Střely na branku: 33:35. Diváci: 12.163. Hvězdy zápasu: 1. Briere, 2. Landeskog (oba Colorado), 3. Stone (Arizona).

Dallas - Edmonton 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky: 26. a 38. Seguin, 13. Klingberg - 20. Gordon, 46. Hall. Střely na branku: 34:37. Diváci: 16.322. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Klingberg, 3. Lehtonen (všichni Dallas).

Anaheim - Calgary 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky: 5. Beleskey, 26. Perry, 40. Palmieri - 52. Brodie, 60. Hudler. Střely na branku: 29:34. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Beleskey, 3. Palmieri (všichni Anaheim).

Vancouver - New Jersey 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 22. Burrows, 55. Matthias. Střely na branku: 36:20. Diváci: 18.606. Hvězdy zápasu: 1. Miller (Vancouver), 2. Schneider (New Jersey), 3. Burrows (Vancouver).