NHL: Hokejisté New Jersey prohráli počtvrté v řadě, Češi v noci nebodovali

7:09
WASHINGTON - Hokejisté New Jersey ztratili v pondělním utkání NHL s Montrealem dvoubrankový náskok, prohráli 3:4 v prodloužení a připsali si čtvrtou porážku v řadě. Dvěma góly se pod vítězství Canadiens podepsal Max Pacioretty. Hattrickem se blýskl Nikita Kučerov a dovedl Tampu k výhře 5:1 nad Ottawou. Čeští hráči nebodovali.

New Jersey Devils prohráli již čtvrtý zápas. foto: Reuters

Devils vedli ve třetí třetině dvakrát o dva góly, jenže vždy záhy velmi rychle inkasovali. Ve 43. minutě po gólu Johna Moorea na 2:0 snížil za pouhých 11 sekund Alexander Radulov, když pak ve 48. minutě zvýšil na 3:1 Travis Zajac, odpověděl o 43 sekund později Pacioretty.

Stejný hráč v poslední minutě vyrovnal při hře bez brankáře, ve třetí minutě prodloužení dokonal obrat Alex Galchenyuk. Brankáře Coryho Schneidera překonal tvrdou ranou v přesilové hře a po 50 sekundách potrestal vyloučení obránce Seversona za hákování.

Kučerov se proti Ottawě prosadil třikrát ve druhé třetině, kdy postupně navýšil skóre ze stavu 1:1 na 4:1. Všechny tři góly vstřelil v přesilové hře, ve třetí třetině navíc přihrál na pátou branku, jejímž autorem byl obránce Braydon Coburn.

U všech čtyř gólů, na nichž se podílel Kučerov, byl na ledě i český útočník Ondřej Palát. Dva plusové body do kolonky plus/mínus zaznamenal také obránce Andrej Šustr.

VÝSLEDKY NHL

New Jersey - Montreal 3:4 v prodl. (1:0, 0:0, 2:3 - 0:1) Branky: 20. Palmieri, 43. Moore, 48. Zajac - 49. a 60. Pacioretty, 43. Radulov, 63. Galchenyuk. Střely na branku: 37:33. Diváci: 13.270. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk, 2. Pacioretty (oba Montreal), 3. Zajac (New Jersey).

Minnesota - Los Angeles 5:4 v prodl. (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0) Branky: 14. Niederreiter, 25. Schroeder, 34. White, 48. Zucker, 61. Mikael Granlund - 9. Shore, 16. Pearson, 32. Muzzin, 42. Gáborík. Střely na branku: 35:30. Diváci: 19.118. Hvězdy zápasu: 1. Mikael Granlund, 2. White, 3. Spurgeon (všichni Minnesota).

Tampa Bay - Ottawa 5:1 (0:1, 4:0, 1:0) Branky: 26., 31. a 40. Kučerov, 22. Point, 51. Coburn - 7. Turris. Střely na branku: 34:40. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Vasilevskij, 3. Drouin (všichni Tampa).