NHL: Obránce Fowler zajistil Anaheimu třemi góly vítězství

7:15
New York - Hrdinou nedělního programu NHL se stal obránce Cam Fowler, který zařídil hattrickem výhru Anaheimu 3:2 v prodloužení nad Columbusem. Tampa Bay si upevnila vedení ve Východní konferenci vítězstvím 4:3 v prodloužení na ledě Ottawy. Ve zbývajícím utkání porazil New York Rangers doma Buffalo 3:1. Český hráč v žádném ze tří nedělních utkání nebodoval.

Hrdinou nedělního programu NHL se stal obránce Cam Fowler, který zařídil hattrickem výhru Anaheimu 3:2 v prodloužení nad Columbusem. foto: USA TODAY Sports

Fowler je třetím obránce v klubové historii Anaheimu, který dosáhl hattricku. Nejdříve otočil ve druhé třetině skóre z 0:1 na 2:1 a poté, kdy Columbus vyrovnal v poslední minutě základní hrací doby, rozhodl i prodloužení. Kalifornský klub se radoval z vítězství poprvé od 18. října, od té doby prohrál sedm zápasů. Obě branky hostí vstřelil Pierre-Luc Dubois.

Tampa Bay vyhrála, přestože v utkání ani jednou nevedla. Lightining smazali v průběhu zápasu dvoubrankovou ztrátu, kterou nabrali v úvodní třetině, ale od 56. minuty prohrávali 2:3. Brayden Point poslal utkání s v čase 59:33 do prodloužení, které už po čtrnácti sekundách ukončil Yanni Gourde. V sestavě vítězů chyběl popáté v řadě Ondřej Palát, který se zranil ve Vegas při blokování střely.

Rangers zlomili bezbrankový stav dvěma góly během devatenácti sekund 21. minuty. Hlavním strůjcem jejich třetí výhry v řadě byl Henrik Lundqvist, který pustil pouze jednu ze čtyřiceti střel. Švédský gólman inkasoval jen ve třetí třetině z hole Conora Shearyho, vítězství zpečetil v předposlední minutě svou druhou trefou v zápase Jimmy Vesey.

Výsledky NHL

Ottawa - Tampa Bay 3:4 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 5. B. Ryan, 15. Lajoie, 56. Ceci - 21. Paquette, 44. Joseph, 60. Point, 61. Gourde. Střely na branku: 25:45. Diváci: 11.364. Hvězdy zápasu: 1. Point (Tampa Bay), 2. C. Anderson, 3. Mark Stone (oba Ottawa).

NY Rangers - Buffalo 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 21. a 59. Vesey, 21. Pionk - 47. Sheary. Střely na branku: 22:40. Diváci: 16.904. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Vesey, 3. Naměstnikov (všichni NY Rangers).

Anaheim - Columbus 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 30., 39. a 61. Fowler - 24. a 60. Dubois. Střely na branku: 30:26. Diváci: 16.727. Hvězdy zápasu: 1. Fowler, 2. Rakell (oba Anaheim), 3. Dubois (Columbus).

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...