NHL: Roman Polák dopomohl asistencí Torontu k vítězství ve hře o postup do play off

7:11
NEW YORK - Český útočník Jiří Hudler si v pondělním utkání NHL připsal asistenci u jediného gólu hokejistů Dallasu, díky němuž Stars porazili San Jose 1:0. Jednu asistenci zaznamenal také obránce Roman Polák z Toronta, které v důležitém souboji o postup do play off zvítězilo 4:2 nad Bostonem.

Toronto proti Bostonu při zápase NHL foto: Reuters

Třiatřicetiletý Hudler naskočil do druhého zápasu poté, co předchozích pět proseděl pouze na tribuně v roli náhradníka. V pondělí odehrál devět minut a padesát jedna sekund, stihl dvakrát vystřelit na branku a ve třicáté páté minutě byl na ledě u rozhodujícího okamžiku utkání.

Dallas, v jehož dresu nechyběli ani Radek Faksa a Aleš Hemský, na několik sekund zamkl soupeře v útočném pásmu, Adam Cracknell si z rohu kluziště povyjel až k modré čáře, udělal kličku a jeho střelu před brankou tečoval Curtis McKenzie. Hudlerovi připsali statistici druhou asistenci.

NHL: Plekanec přišpěl k výhře Montrealu nad Ottawou. Na gól čekal dvacet utkání

V bitvě mezi Torontem a Bostonem vstřelily oba celky jeden gól v první třetině a pak dlouhou dobu kralovali na ledě oba gólmani. Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, byl v 58. minutě vyloučen hostující útočník Dominic Moore a Maple Leafs 117 sekund před třetí sirénou gólem v přesilové hře zlomili nerozhodný stav 1:1.

Domácí vzápětí přidali další dva góly do prázdné branky při power play, přičemž na tom druhém se podílel Polák. Deset sekund před koncem pak hříšník Moore korigoval skóre na konečných 4:2.

David Pastrňák ani David Krejčí se v dresu Bruins do statistik nezapsali a oba byli na ledě u dvou inkasovaných gólů. Pastrňák nebodoval poprvé po jedenácti zápasech, v nichž zaznamenal patnáct bodů za šest gólů a devět asistencí.

První zápas v letošní sezoně odehrál za Arizonu obránce Zbyněk Michálek, jenž byl před pár dny povolán z farmy. Čtyřiatřicetiletý bek strávil na ledě v Nashvillu téměř šestnáct minut a nebyl u žádného ze tří inkasovaných gólů, kvůli nimž Coyotes prohráli 1:3.

Premiéru v letošním ročníku NHL prožil také útočník Tomáš Nosek z Detroitu, který podlehl 1:2 Buffalu. Porážku neodvrátil ani brankář Petr Mrázek, který pochytal dvacet osm z třiceti střel Sabres.

Statistika NHL:

Toronto - Boston 4:2 (1:1, 0:0, 3:1) Branky: 15. Rielly, 59. Bozak, 59. Nylander, 60. Kadri (Polák) - 8. Backes, 60. Moore. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.347. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Bozak (oba Toronto), 3. Rask (Boston).

Detroit - Buffalo 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Branky: 33. Tatar - 11. Eichel, 29. Moulson. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 30 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 35:30. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Lehner (Buffalo), 2. Green (Detroit), 3. O'Reilly (Buffalo).

Edmonton - Los Angeles 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) Branky: 2. Maroon, 13. Lucic. Střely na branku: 31:35. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. McDavid, 3. Lucic (všichni Edmonton).

Dallas - San Jose 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) Branka: 35. McKenzie (Hudler). Střely na branku: 20:30. Diváci: 17.687. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. McKenzie (oba Dallas), 3. Dell (San Jose).

Nashville - Arizona 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Branky: 37. a 47. Ellis, 26. Arvidsson - 57. Ekman-Larsson. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Rinne, 3. C. Smith (všichni Nashville).