Tomáš Hertl se chystá ke střelbě.

Tomáš Hertl se chystá ke střelbě. | foto: ČTK

NHL: San Jose se ujalo vedení v semifinálové sérii se St. Louis. Hertl dosud nebodoval

•   7:44
PRAHA - Hokejisté San Jose zvítězili ve třetím finálovém utkání Západní konference NHL na ledě St. Louis 5:4 v prodloužení a v sérii vedou 2:1. Zápas rozhodl v čase 65:23 svým druhým gólem v utkání Erik Karlsson. Hostující útočník Tomáš Hertl v sérii dosud nebodoval.

St. Louis prohrávalo po úvodní třetině 0:2, ale v prostředním dějství skóre čtyřmi zásahy otočilo na 4:3. Na obratu se podíleli dvěma góly David Perron, po jedné brance dali Alexander Steen s Vladimirem Tarasenkem. Stav vydržel až do předposlední minuty, v níž se prosadil při hře bez brankáře Logan Couture, se 14 trefami nejlepší střelec play off.

Vítěznému gólu předcházela hra rukou Tima Meiera, kterou rozhodčí neodpískali. Švýcarský útočník vystřelil v pádu a jeho pokus byl zblokován, ale ještě máchl rukou do vzduchu po plachtícím puku, který dostal do předbrankového prostoru. Kotouče se zmocnil Gustav Nyquist a přistrčil ho Karlssonovi. Kromě švédského obránce dal dvě branky v dresu vítězů také Joe Thornton.