Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

NHL: Sobotka pomohl dvěma góly Buffalu, Krejčí zaznamenal tři přihrávky

9:28
NEW YORK/PRAHA - Útočník Vladimír Sobotka přispěl ve čtvrtečním utkání NHL dvěma góly k výhře Buffala 6:5 v prodloužení na ledě Montrealu a stal se třetí hvězdou zápasu. David Krejčí neodvrátil třemi asistencemi prohru Bostonu 5:8 s Vancouverem.

Vladimír Sobotka. foto: Reuters

Jakub Voráček připravil v prodloužení vítězný gól Philadelphie, která udolala Arizonu 5:4. Podruhé v sezoně skóroval David Kämpf, který ale s Chicagem podlehl Carolině 3:4.

Sobotka, který měl před zápasem na kontě jeden gól, dostal Buffalo v první třetině do vedení 1:0 a 2:1. Jedenatřicetiletý útočník nejdříve těžil v přečíslení dva na jednoho z výborné přihrávky, po které zakončoval do prázdné branky, a druhou trefu přidal z dorážky.

Mark Stone (61) a Travis Zajac (19) během třetí třetiny zápasu NHL.
David Pastrňák slaví po gólu proti Dallasu.

Krejčí odehrál nejproduktivnější zápas sezony a po jeho přihrávkách Boston vyrovnal na 1:1 a 3:3. Vancouver, lídr Pacifické divize, strhl utkání na svou stranu v rozmezí 34. až 52. minuty, kdy odskočil na 8:4. Krejčí si ještě připsal asistenci u poslední branky zápasu. Jeho spoluhráč David Pastrňák nebodoval a byl u tří inkasoavných gólů.

Philadelphia začala výborně, rychle vedla 2:0, ale ve 27. minutě už prohrávala 2:4. K úspěšnému obratu pomohl také Voráček, který bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Kladenský odchovanec vybojoval v útočném pásmu puk a přihrál ho Shaynovi Gostisbeherovi, který rozhodl zápas střelou bez přípravy z pravého kruhu.

Chicago prohrávalo s Carolinou po 22 minutách hry 0:4, ale nevzdalo se. Jeho druhý gól vstřelil Kämpf, který v předbrankovém prostoru tečoval střelu Brandona Saada. U trefy českého útočníka si připsal přihrávku i Jan Rutta. Blackhawks ještě v úvodu třetí třetiny snížili na rozdíl jedné branky, ale více už nezvládli.

Výsledky NHL:

Boston - Vancouver 5:8 (1:1, 3:5, 1:2)

Branky: 29. a 38. DeBrusk (na první Krejčí), 14. Grzelcyk (Krejčí), 21. Bergeron, 54. Heinen (Krejčí) - 3. a 50. Horvat, 28. a 34. Eriksson, 29. B. Hutton, 35. Roussel, 40. Gudbranson, 52. Virtanen.

Florida - Edmonton 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky: 27. Dadonov, 29. Bjugstad, 44. Huberdeau, 60. Sceviour - 41. Draisaitl.

Philadelphia - Arizona 5:4 v prodl. (2:1, 0:3, 2:0 - 1:0)

Branky: 6. a 43. Laughton, 2. Konecny, 58. Weise, 62. Gostisbehere (Voráček) - 9. Ekman-Larsson, 22. Richardson, 27. Stepan, 27. Grabner.

Montreal - Buffalo 5:6 v prodl. (3:3, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 10. Drouin, 15. Peca, 17. A. Shaw, 31. Tatar, 39. Deslauriers - 7. a 15. Sobotka, 26. a 43. Skinner, 16. Sheary, 62. Ristolainen.

Ottawa - Vegas 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Branky: 38. Duchene, 47. Dzingel, 49. Chabot - 16. Marchessault, 20. Theodore, 38. Holden, 50. Carrier, 52. Bellemare.

Tampa Bay - NY Islanders 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky: 26. Joseph, 32. J.T. Miller, 59. T. Johnson, 60. Stamkos - 4. a 49. Josh Bailey.

Chicago - Carolina 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Branky: 25. P. Kane, 31. Kämpf (Rutta), 44. Schmaltz - 5. Svečnikov, 10. Slavin, 16. Di Giuseppe, 22. De Haan.

Dallas - San Jose 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky: 9. a 55. D. Shore, 27. Seguin, 28. G. Smith - 15. Meier, 32. Pavelski, 48. E. Kane.

Los Angeles - Minnesota 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky: 5. Muzzin - 15. Niederreiter, 35. Parise, 60. Mikael Granlund.