15. července 2010 11:28 Lidovky.cz > Sport > Hokej

NHL v Praze? Vím, co mě čeká, tvrdí český útočník Petr Průcha

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Petr Průcha. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Průcha. | foto: Reprofoto

PRAHA Pravda, do té události zbývají ještě necelé tři měsíce. Přesto ji hokejista Petr Průcha (27) nosí někde skrytou v hlavě. Aby ne, v říjnu se může stát jediným Čechem, jenž zažije obě zahájení NHL v Praze. "Snad mě nevymění a já si to budu moci znovu užít," těší se. Předloni coby hráč Rangers, dnes ale v týmu Phoenixu.

Povězte, už vás známí bombardují o lístky?
Maličko jo. Už teď ale vím, že nebudu moct vyhovět úplně každému. Znám tu situaci z minula, jak to bylo obtížné.

A co kdyby vás během tohoto léta v klubu přece jen vyměnili? Nebojíte se trochu?
Nad tím nemůžete přemýšlet, tohle se může stát komukoliv a kdekoliv. A kdyby se to stalo, tak se zkrátka nedá nic dělat. Já si touhle akcí už jednou prošel, vím, co to obnáší. A chtěl bych si ji užít znovu.

Jaký tedy ve vás zůstal dojem z první zkušenosti? Myslíte, že letos bude NHL v Praze ještě lepší?
Co jsem slyšel, vstupenky už nebudou tak drahé, což je dobře. Možná sem přijde i víc fanoušků, kteří si rádi zařvou, co já vím? Na druhou stranu chápu lidi, že pokud vyloženě nejsou příznivci Bostonu nebo Phoenixu, těžko si zakřičí chorály jako někde v Brně nebo v Pardubicích. Ovšem pořád je to skvělá událost, nikdo nebude zklamaný.

Říkáte to i spoluhráčům z Phoenixu? Asi od vás museli dost vyzvídat, nebo ne?
Jasně že jo. Hodně se zajímali, jaké to tu je, když tady nikdy nebyli. V Americe koluje o Praze spousta dobrých věcí, takže můžu říct, že se sem opravdu všichni těší.

A vy se určitě připravujete na roli jejich průvodce...
(pousměje se) Jenže ono nebude zase tolik času, to je na tom to nejhorší. Víte, všichni si představují, jak sem přijedeme, tři čtyři dny jenom potrénujeme a potom budeme mít osobní volno. Po zkušenostech z předloňska vím, že to tak není. Neměli jsme prakticky žádné volno, pořád jsme absolvovali nějaký program – nemocnice, charita nebo návštěva ministra vlády... Je mi jasné, že nás toho zase čeká spousta.

A vás vůbec čeká důležitá sezona, že?
Určitě, za rok mi totiž ve Phoenixu končí smlouva. A má budoucnost závisí především na tom, jak se mi teď bude dařit.

Takže se tvrdě připravujete?
Už dva měsíce, není na co čekat. Ani na dovolenou jsem letos nikam neletěl, protože jsem se tehdy bál, abych kvůli sopce někde nezůstal.

Však jste si slunce ve Phoenixu určitě užil dost. Zvykl jste si tam rychle?
Naprosto. Já nejsem náročný člověk a ta změna – po hokejové stránce mi určitě prospěla, protože jsem si našel stabilní místo v sestavě. Jinak ve Phoenixu je pohodový život v letním počasí. Takže se mi ani nikam nechtělo, raději teď po sezoně trávím čas s rodinou a kamarády.

Ani do New Yorku na nákupy si nezaletíte, jako Jaromír Jágr?
Kdepak móda, ta mě nezajímá. Mně je vlastně jedno, co na sobě mám. Vždy si v Praze zajdu do jednoho obchodu a tam vezmu od všeho elko. A doufám, že mi to bude.

Ještě zpět do NHL, kde se stal Phoenix milým překvapením sezony. Líbilo se vám tam o to víc?
Jasně. Já snad nikdy nebyl v žádném týmu, který by si během sezony neprošel větší krizí. Ale tady... Hráli jsme si své a klapalo to. Jen na Detroit jsme v play off neměli.

  • 0Diskuse