Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

NHL: Voráček rozhodl prodloužení, Plekanec ukončil gólový půst

8:20
NEW YORK - Hokejový útočník Jakub Voráček rozhodl v úterním utkání NHL gólem v prodloužení o výhře Philadelphie 3:2 nad Floridou a stal se třetí hvězdou zápasu. Stejné ocenění získali ještě dva čeští hráči.

Jakub Voráček se raduje ze svého gólu. foto: ČTK

Tomáš Plekanec, který gólem a asistencí nezabránil prohře Montrealu 2:3 v prodloužení v St. Louis, a Petr Mrázek.

Český gólman dovedl Detroit k vítězství 4:3 po nájezdech ve Winnipegu, když kryl 31 střel a tři ze čtyř pokusů domácích v rozstřelu.

Jandač s sebou bere na ‚Izvěstí‘ navrátilce z NHL i nejlepšího gólmana KHL

V základní hrací době vstřelil obě branky Philadelphie Wayne Simmonds, který tím otočil skóre z 0:1 na 2:1. Ve druhém případě se nejlepší střelec Flyers prosadil při vyloučení Jaromíra Jágra. Aktivní hosté, kteří vyslali na hrdinu utkání Stevea Masona 44 střel, si prodloužení vynutili v 56. minutě trefou Jussiho Jokinena. V něm zařídil devět sekund před koncem šestou výhru Flyers v řadě Voráček, který se po chybě obrany ocitl sám před gólmanem Jamesem Reimerem a střelou mezi betony rozhodl.

Plekanec si teprvé podruhé v sezoně připsal v jednom utkání více než bod a po jeho akcích vedl Montreal po dvou třetinách 2:0. U první trefy zaznamenal kladenský odchovanec asistenci, když jeho střelu gólman Jake Allen neudržel a puk se po odrazech od Paula Byrona a nakonec brusle Carla Gunnersona dostal do branky. Poté Plekanec, který ukončil půst čtrnácti utkání bez branky, chladnokrevně zakončil bekhendem do růžku brejk dva na jednoho. Obrat domácích řídil dvěma zásahy Jaden Schwartz.

Mrázek inkasoval všechny góly v první třetině, po které Winnipeg vedl 3:1. Ostravský rodák ale za ani jeden nemohl, protože dvě trefy padly po tečích a třetí přidali domácí z výborně sehraného přečíslení dva na jednoho. Od té doby český gólman inkasoval jen jednou v rozstřelu z hole Patrika Laineho a potvrdil formu, kterou při zranění konkurenta Jimmyho Howarda má - v posledních šesti zápasech si připsal čtyři výhry, zbývající dva zápasy Detroit prohrál v prodloužení.

Výsledky NHL

Buffalo - Edmonton 4:3 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0) Branky: 11. a 60. E. Kane, 14. Gionta, 61. Ristolainen - 31. Eberle, 33. Lucic, 50. Draisaitl. Střely na branku: 26:37. Diváci: 18.149. Hvězdy zápasu: 1. Ristolainen, 2. E. Kane (oba Buffalo), 3. McDavid (Edmonton).

New Jersey - Vancouver 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) Branky: 4. Hall, 28. Palmieri, 32. Lovejoy - 22. D. Sedin, 44. H. Sedin. Střely na branku: 22:24. Diváci: 13.126. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Lovejoy (oba New Jersey), 3. D. Sedin (Vancouver).

NY Islanders - NY Rangers 4:2 (2:0, 1:2, 1:0) Branky: 8. Mayfield, 18. Chimera, 23. Ladd, 52. Tavares - 21. Vesey, 29. M. Staal. Střely na branku: 32:38. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Tavares, 3. Mayfield (všichni NY Islanders).

Philadedelphia - Florida 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0) Branky: 18. a 31. Simmonds, 65. Voráček - 16. Barkov, 56. Jokinen. Střely na branku: 25:44. Diváci: 18.999. Hvězdy zápasu: 1. Mason, 2. Simmonds, 3. Voráček (všichni Philadelphia).

St. Louis - Montreal 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0) Branky: 51. a 64. Schwartz, 48. Stastny - 11. Byron (Plekanec), 38. Plekanec. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17.646. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Stastny (oba St. Louis), 3. Plekanec (Montreal).

Nashville - Colorado 4:3 (2:1, 1:2, 1:0) Branky: 11. Arvidsson, 19. Neal, 26. Subban, 42. Josi - 24. a 34. Duchene, 13. MacKinnon. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. Josi, 3. Ribeiro (všichni Nashville).

Winnipeg - Detroit 3:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0) Branky: 7. Copp, 12. Byfuglien, 14. Laine - 8. Tatar, 31. Mantha, 38. Vanek, rozhodující sam. nájezd Zetterberg. Střely na branku: 34:30. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval tři góly z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,18 procenta. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Laine (Winnipeg), 2. Larkin, 3. Mrázek (oba Detroit).

Chicago - Arizona 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) Branky: 27. a 57. Hossa, 16. Anisimov, 27. Rasmussen. Střely na branku: 27:22. Diváci: 21.327. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Anisimov, 3. Darling (všichni Chicago).

Dallas - Calgary 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) Branky: 14. McKenzie - 33. Gaudreau, 50. Monahan. Střely na branku: 30:20. Diváci: 17.996. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau (Calgary), 2. Lehtonen (Dallas), 3. Monahan (Calgary).