Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

NHL: Voráčkův gól rozhodl duel českých gólmanů. Stal se první hvězdou zápasu

7:09
NEW YORK - Hokejový útočník Jakub Voráček zařídil ve středečním utkání NHL gólem v prodloužení výhru Philadelphie 4:3 nad Detroitem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Jakub Voráček rozhodl o výhře Philadelphie. foto: APČTK

NHL: Frolík vsítil už pátý gól sezony, Hertl si připsal dvě asistence

Kladenský odchovanec zaznamenal šestý gól sezony z brejku dva na jednoho, kdy po přihrávce Claudea Girouxe překonal Petra Mrázka střelou z první z pravého kruhu. Český brankář v zápase kryl 36 pokusů domácích, na druhé straně Michal Neuvirth podpořil výhru 22 zákroky.

Voráček přitom utkání začal smolným momentem, když si do vlastní branky srazil střelu Dylana Larkina. Za šestnáct sekund později už hosté vedli po trefě Andrease Athanaioua dvougólovým rozdílem. Philadelhia ale manko smazala. Rychlou kličkou oklamal Mrázka novopečený otec Chris VandeVelde a v úvodu třetí třetiny se z dorážky prosadil svým prvním gólem v soutěži Roman Lyubimov.

Detroit za nedlouho opět vedl po chybě Radka Gudase. Český obránce ztratil ve středním pásmu u mantinelu kotouč a brejkovou situaci zakončil Henrik Zetterberg. Flyers si prodloužení vynutili až při hře bez gólmana, v níž vytvořili v předbrankovém prostoru obrovský závar a volný kotouč doklepl do sítě Mark Streit. Hostující trenér Jeff Blashill proti vyrovnávací trefě protestoval, protože Mrázkovi znemožnil zasáhnout Brayden Schenn. Domácí útočník byl ale na českého gólmana natlačen Fransem Nielsenem.

VÝSLEDKY NHL:

Montreal - Vancouver 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 33. Beaulieu, 40. Mitchell, 59. Radulov. Střely na branku: 21:42. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Mitchell (oba Montreal), 3. Eriksson (Vancouver).

Philadelphia - Detroit 4:3 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 34. VandeVelde, 44. Ljubimov, 59. Streit, 62. Voráček - 14. Larkin, 14. Athanasiou, 49. Zetterberg. Střely na branku: 40:25. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval tři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 88 procent. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval čtyři branky ze 40 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 19.309. Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Larkin (Detroit), 3. Ljubimov (Philadelphia).

Anaheim - Pittsburgh 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Branky: 16. Fowler - 8. Malkin, 11. Cullen, 37. Rust, 42. Letang, 48. Hörnqvist. Střely na branku: 33:34. Diváci: 15.543. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Fowler (Anaheim).