Pondělí 10. srpna 2020svátek má Vavřinec 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Omsk-Nižněkamsk

13. minuta
Neftěchimik Nižněkamsk_ikonka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
V brance hostů dochází ke střídání. Na střídačku se pakuje Kasutin, jenž všechny tři góly dostal do prostoru nad lapačkou.
13. minuta
gól, puk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Avangard vede už 3:1! Popov zavezl kotouč do útočného pásma, mezi kruhy přihrál Bělovovi, který střelou do horního růžku dostává Omsk do dvoubankového vedení.
11. minuta
Omsk znovu vede 2:1! Vzápětí vrací domácí do vedení kapitán Avangardu Kaljužnij, když střelou z mezikruží překonal Kasutina.
9. minuta
Je vyrovnáno! Po přečíslení se omský brankář Rämo dostal mimo tři tyče, čehož využil hostující kapitán Ivanov střelou do prázdné brány.
8. minuta
Avangard Omsk_ikonka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Česká útočná formace opět válcuje Nižněkamsk. Jágr nahrál doprava na Červenku, který z pravého kruhu pro vhazování vyprášil Kasutinovi vyrážečku.
6. minuta
Omsk vede 1:0! Vampola přenechal puk za brankou Červenkovi, ten si vybruslil před Kasutin a střelou do horního růžku dostává Omsk do vedení. Pro Červenku je to první branka ve vyřazovacích bojích.
5. minuta
Šance Omsku a úřadoval opět český útok. Jágr uvolnil Červenku, jenž vyprášil pouze plastron gólmana Kasutina.
4. minuta
Omsk drtí svého soupeře, který se nemůže vymanit ze sevření Avangardu.
2. minuta
Na ledě už je kompletní český útok a obraně Nižněkamsku pořádně zavařil. Jágr zpoza brány nahazoval do brankoviště, kde ovšem byli Červenka a Vampola ubráněni.
1. minuta
Utkání bylo právě zahájeno.
Omsk odvrátil vyřazení v pátečním utkání v Nižněkamsku šest vteřin před koncem třetí třetiny, když dvěma góly otočil na 3:2 a vynutil si sedmý rozhodující zápas.
Jágr, Červanka a Vampola nastoupí v jednom útoku, ale ne v prvním.
Hvězdné duo Jágr-Červenka se ještě v sérii gólově neprosadilo, v dresu Nižněkamsku již se dvakrát trefil Pavel Brendl a jednou Libor Pivko.
Outsider z Nižněkamsku dotáhnul sérii až do sedmého duelu, přestože Omsk vyhrál základní část KHL a před play off neprohrál 24 zápasů v řadě, z toho 18 v řadě vyhrál.
Vývoj série Omsk-Nižněkamsk: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.
On-line reportáží vás provede sportovní redaktor Lidovky.cz Tomáš Vrábel.
Branky: 6. Červenka (Vampola, Jágr), 11. Kaljužnyj (Pervišin), 13. A. Bělov (Popov), 29. Pěrežogin (Kurjanov), 39. Červenka (Jágr), 42. Pěrežogin (Kurjanov, Popov), 52. Popov (Kurjanov) - 9. Ivanov (Pestuško), 17. Pivko (Persson, Simakov).