Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Nováčci podrželi Ottawu, která porazila Montreal a zastavila tak sérii porážek

7:48
MONTREAL - Hokejisté Ottawy zvítězili v pondělním utkání NHL na ledě Montrealu 2:0 a přerušili sérii pěti porážek. Obě branky vstřelili nováčci Peter Regin a Erik Karlsson, brankář Brian Elliott zneškodnil všech 29 střel a popáté v kariéře vychytal čisté konto.

Brankář Elliot popáté v kariéře vychytal čisté konto foto: Reuters

Cenné vítězství v boji o postup do play off vydřeli hokejisté Los Angeles Kings, kteří porazili Colorado 4:3 v prodloužení a v tabulce Západní konference poskočili na 5. místo, s náskokem osmi bodů před devátými Calgary. Avalanche, v jejichž dresu si připsal jednu asistenci Milan Hejduk, mají o dva body méně.

Rozhodující gól zápasu vstřelil v 64. minutě v přesilové hře Drew Doughty, když potrestal vyloučení Ruslana Saleje za krosček. Pro Avalanche to byl už sedmý inkasovaný gól v oslabení z posledních sedmnácti přesilovek soupeře.