10. srpna 2011 8:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Nový zvyk? České kluby nabízejí hokej na splátky

Liberec - Slavia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Liberec - Slavia. | foto: ČTK

Sledujete rádi hokej? Milujete náš tým, a přitom máte hluboko do kapsy? Možná jsme pro vás našli způsob, jak pravidelně navštěvovat domácí zápasy.

Třeba nějak takhle by mohl znít společný slogan čtyř extraligových klubů, jež v Česku zavedly před sezonou neobvyklou věc – prodej permanentních vstupenek na splátky.

Kdepak, už se to netýká pouze automobilů, spotřebičů, elektronických produktů nebo zahraničních dovolených. Pražská Slavia, Plzeň, Liberec i České Budějovice lákají na hokejový zážitek.

"Vedla nás k tomu určitá ekonomická situace v naší zemi," vysvětlil LN Jiří Světlík, plzeňský ředitel komunikace. "Navíc Plzeň je velké město, ale není Praha. Chceme, aby lidé chodili na hokej co nejčastěji."

Byla to právě Plzeň, která s nápadem přišla jako první… Společnost Home Credit, s níž uzavřel smlouvu, pak rozeslala nabídku svých služeb po celé republice – nakonec se dohodla s dalšími třemi zájemci.

Češi jsou přitom známí tím, že si na nejrůznější nákupy rádi půjčují. A to ať už je krize, nebo není…

Pro ty, jimž je částka za permanentku příliš vysoká, se teď na pár místech objevila nová volba: místo hotovosti rozdělit cenu do splátek.

Kluby vesměs nabízí dvě základní varianty: jedenácti- až 25měsíční kalendář, kdy hned na začátku nemusíte zaplatit ani korunu. Či naopak deset splátek s úrokem 10 procent, přičemž stejná procenta z celkové ceny složíte hned na začátku. Roční úroková sazba se tak pohybuje od 23,9 do 26,3 procenta.

Grafika: ceny vstupného na hokej

"Určitě od toho nečekáme miliony smluv, potenciál není jako třeba u elektrospotřebičů," řekla internetovému serveru E15.cz Eva Řimnáčová, mluvčí společnosti Home Credit. "Je to ovšem podle nás zajímavá doplňková služba."

Jen tak pro přehled – permanentky na hokej stojí zhruba mezi 2200 Kč od těch nejlevnější po 6700 korun u těch nejdražších. Tedy mnohem více než na fotbale, kde ovšem klub hraje pouhých 15 utkání doma, na rozdíl od 26 v hokeji. I tak se ale vyplatí víc než běžné vstupenky.

Pokud máte o splátkovou službu zájem, stačí zajít na stadion, kde už s vámi doladí během pár minut písemnou smlouvu.

"Chceme mít vyšší čísla, výraznější nárůst však očekáváme až v té příští sezoně," přiznává Světlík, že nový trend je možná teprve ve vývoji. "Lidé v Česku jsou holt už takoví. Všechno si musí teprve ověřit."

Možná se postupem času přidají další kluby. Už teď ovšem některé dávají naopak od nápadu ruce pryč.

Jako třeba ve Spartě. "Zvažovali jsme to už před několika lety, jenže tenkrát bychom museli upravit náš ticketingový systém," říká Zbyněk Černý, výkonný ředitel pražského klubu. "Vzrostla by i administrativní náročnost, ale hlavně jsme si dělali marketingový průzkum mezi fanoušky, který nám ukázal, že o podobnou službu není takový zájem."

Oproti tomu pražský rival ze Slavie dokonce zavedl prodej permanentek na pouhou polovinu domácích zápasů v základní části, a to za poloviční cenu. Divák si tak může vybrat, které duely uvidí.

"Zkoušíme už vše možné. Současná situace je taková, že cena běžné permanentky je najednou vysoká – dobře víme, o čem mluvíme," tvrdí Ladislav Blažek, obchodní ředitel. Klub zavádí i šekové knížky.

Tipsport extraliga - 52. kolo

4.3. Jihlava 3 : 0 Olomouc
4.3. Pardubice 1 : 3 Mountfield HK
4.3. Kometa Brno 4 : 0 Litvínov
4.3. Plzeň 3 : 2 Zlín
4.3. Mladá Boleslav 3 : 2np Třinec
4.3. Chomutov 4 : 2 Sparta Praha
4.3. Vítkovice 3 : 2pp Liberec

Tipsport extraliga

Tým Z V VP. PP. P S B
1. HC Škoda Plzeň 52 28 0 0 8 172:123 107
2. Mountfield HK 52 26 0 0 12 146:101 99
3. HC Oceláři Třinec 52 24 0 0 14 143:122 92
4. HC Vítkovice Ridera 52 26 0 0 16 157:119 92
5. HC Kometa Brno 52 23 0 0 14 148:121 90
6. HC Dynamo Pardubice 52 20 0 0 21 128:139 76

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.