Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obhájci zlata si poprvé zatrénovali v Bratislavě

Sport

  21:08
BRATISLAVA - Hokejová reprezentace má za sebou první seznamovací trénink v dějišti mistrovství světa. Obhájci zlatých medailí se ve čtvrtek letecky přepravili z Prahy do Bratislavy, kde se ubytovali v hotelu Hilton přímo u Orange arény, a večer si poprvé vyzkoušeli ledovou plochu zrekonstruovaného stadionu, na kterém v sobotu vstoupí do šampionátu zápasem s Lotyšskem.Národní tým letěl do Bratislavy speciálem, ve kterém byli i hráči Kanady.

Jaromír Jágr na tréninku v Bratislavě. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Ti po vystoupení českých hokejistů pokračovali do Košic, kde je čeká první část turnaje. Na bratislavském letišti čekaly na reprezentaci slovenské televizní štáby, tým se poté za asistence policie přesunul autobusem do hotelu. V okolí haly sice ještě panuje čilý pracovní ruch, z pohledu národního týmu ale vše funguje jako "na drátkách". Hokejistům se líbila i samotná aréna.

"Je nádherná, je to kotel. Divák je blízko ledu. Musíme pochválit Slováky, udělali to pěkně," uznal reprezentační kouč Alois Hadamczik. "Pamatuju si, jaké to bylo dříve. Poprvé jsem tady hrál se Žďárem v osmé třídě a je fakt pěkná. Jen mohla být pro potřeby mistrovství světa trochu větší," doplnil kapitán Tomáš Rolinek.

Trénink českého týmu v Bratislavě.

Hokejisté již stihli využít i možnost přesunu do haly z hotelu speciální chodbou. "Vyzkoušel jsem to a šel jsem garážema. Jen jsem se vždycky ptal, abych nevlezl někam, kde bych neměl být," usmál se Hadamczik, jenž plánuje využívat obě cesty - podzemní i venkovní. "Já jsem šel dnes venkem, takže mi to trvalo o trochu déle. Asi tři minuty," uvedl Rolinek, který ale v příštích dnech plánuje využívat i "neveřejnou" cestu.

Stejně jako hotel blízko haly mají reprezentanti i kabinu nedaleko ledu. Češi jako úřadující světoví šampioni získali druhou nejlepší, hned po domácí reprezentaci. "Mohla být větší, je stísněná. Ale jo, je dobrá," řekl Hadamczik.

Autor:

Advantage Consulting, s.r.o.
Absolventi Olomoucký kraj (od 26.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 26 000 - 30 000 Kč