Obránce Rozsíval po téměř dvou letech skóroval v NHL

7:45aktualizováno  8:30
NEW YORK - Svůj první gól v NHL po téměř dvou letech vstřelil v nedělním utkání obránce Michal Rozsíval a pomohl Chicagu získat bod při prohře 2:3 po samostatných nájezdech na ledě San Jose. Český bek, který loni s Blackhawks vyhrál Stanley Cup, v zámořské soutěži naposledy skóroval ještě v dresu Phoenixu 1. března 2012 do sítě Calgary. Od té doby vyšel ve 106 zápasech včetně play off střelecky naprázdno.

Michal Rozsíval. foto: Reuters

Rozsíval, jenž byl před šesti lety schopen nastřílet za sezonu i 13 gólů, se prosadil ve 45. minutě, kdy dělovkou od modré čáry dostal domácí Chicago do vedení 2:1. Sharks však v 52. minutě vyrovnali a v penaltovém rozstřelu o jejich vítězství rozhodli Couture a Pavelski, zatímco na druhé straně neuspěli kanonýři Toews a Sharp.

"Žraloci" tak odčinili debakl 1:5 z prvního vzájemného zápasu a vybojovali v Chicagu první výhru za poslední čtyři roky. Dospěli k ní zejména díky skvělé obranné práci podpořené výborným výkonem brankáře Alexe Stalocka, který si připsal 33 zákroků a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

"Vyhrát zápas proti tak dobrému týmu, jako je Chicago, a přitom vstřelit jen dva góly, to vypovídá o tom, že jsme museli odvést hodně dobrou práci. Podali jsme tady nejlepší výkon v obraně za hodně dlouhou dobu," pochválil mužstvo trenér San Jose Todd McLellan. "Hranice mezi vítězstvím a porážkou bývá v takových utkáních velmi tenká a rozhodují maličkosti. Je těžké, aby byli hráči na ledě od začátku do konce bezchybní a dokonalí, ale dnes se nám to prakticky povedlo," dodal McLellan.

Sestřih utkání Chicago - San Jose

Po jedné asistenci si připsali čeští hokejisté ve službách Tampy Bay Radko Gudas a Ondřej Palát, který bodoval v šestém utkání po sobě. Lightning však jejich přihrávky nebyly nic platné, když prohráli 3:5 na ledě Edmontonu. Na jeden gól Oilers přihrál Aleš Hemský.

Domácí hokejisté tak ukončili sérii čtyř porážek. Za výhrou nakročili už v první třetině, kterou vyhráli 3:1. Ve druhém dějství sice o náskok přišli, ve třetí třetině ale dvěma góly rozhodli o svém úspěchu.

"Začali jsme dobře, ale pak jsme z bůhví jakého důvodu polevili a soupeř vyrovnal. Teprve potom jsme se zase vrátili k naší hře," prohlásil Jordan Eberle, který v první třetině dvěma trefami v rozmezí 111 sekund otočil skóre z 0:1 na 2:1. "Je frustrující, když ztratíte dvoubrankový náskok, ale nakonec jsme vyhráli, takže teď už je to jedno," dodal.

Sestřih utkání Edmonton - Tampa Bay

Divokou přestřelku si užili fanoušci v Pittsburghu, který porazil Winnipeg 6:5. Hostující Jets, v jejichž brance odchytal celý zápas Al Montoya, vedli po úvodních dvaceti minutách 2:0. V druhé třetině, v níž padlo dohromady sedm gólů, nejprve Penguins skóre otočili na 3:2, následně vedli 4:3, ale do šaten odcházel s náskokem znovu soupeř. Ve třetím dějství už však hosté vyšli střelecky naprázdno a "Tučňáci" dvěma góly dokonali obrat.

Hvězdou zápasu se stal domácí útočník Jevgenij Malkin, jenž se vrátil do sestavy "Tučňáků" po devíti zápasech, které vynechal kvůli zranění v dolní části těla. Ruský kanonýr se blýskl dvěma góly, když nejprve ve 22. minutě snížil na 1:2 a ve 49. minutě úspěšnou dorážkou vyrovnal na 5:5. Navíc si připsal jednu asistenci.

"Byl to náročný zápas, cítím se docela unavený," uvedl Malkin. "Ale většinu času naše řada strávila v útočném pásmu a spoluhráči odvedli skvělou práci. Byl to povedený zápas," dodal.

Pozici nejlepšího týmu celé ligy uhájili hokejisté Anaheimu, kteří porazili Vancouver 4:3 gólem Coreyho Perryho sekundu před koncem prodloužení. Ducks přitom v utkání prohrávali 0:2 a 2:3 a vyrovnat se jim podařilo až v předposlední minutě třetí třetiny.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Winnipeg 6:5 (0:2, 4:3, 2:0)
Branky: 22. a 49. Malkin, 25. a 25. Neal, 32. J. Jokinen, 53. Niskanen - 38. a 40. E. Kane (na druhou Frolík), 2. Trouba, 20. Scheifele, 27. Wheeler. Střely na branku: 39:34. Diváci: 18 652.

Carolina - Nashville 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 5. Sjomin, 57. Skinner - 47. Hornqvist. Střely na branku: 25:32. Diváci: 13 994.

Anaheim - Vancouver 4:3pp (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 21. S. Koivu, 37. Beleskey, 59. Bonino, 65. Perry - 10. Kesler, 12. H. Sedin, 42. Bieksa. Střely na branku: 49:20. Diváci: 17 174.

Edmonton - Tampa Bay 5:3 (3:1, 0:2, 2:0)
Branky: 5. a 7. Eberle, 16. Gazdic, 49. Gordon (Hemský), 51. Hall - 3. Kučerov (Gudas), 29. Hedman (Palát), 35. Filppula. Střely na branku: 26:27. Diváci: 16 839.

Chicago - San Jose 2:3sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 42. Hjalmarsson, 45. Rozsíval - 11. Demers, 52. Burns, rozhodující sam. nájezd Couture. Střely na branku: 35:42. Diváci: 21 599.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...