11. května 2011 19:56 Lidovky.cz > Sport > Hokej

OBRAZEM: Na náměstí Čechům fandil i Klaus

Václav Klaus s fanoušky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus s fanoušky | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Zatímco loni se s úspěchem svěřenců Vladimíra Růžičky příliš nepočítalo a projekce se na náměstích po Česku se rozjeli až od semifinále, letošní spanilá jízda Jágra a spol. napomohla tomu, že s videoprojekcí se začalo již od čtvrtfinálového souboje s Američany. Tradičně největší podpoře se dostalo českým hokejistům od příznivců na Staroměstkém náměstí.

Podívejte se na centrum českých fanoušků v hlavním městě v Praze objektivem fotografa Lidových novin, kam dorazil i prezident České republiky Václav Klaus.

DÁLE K TÉMATU

Tradiční fandění ze Staroměstského náměstí začalo již při čtvrtfinálovém zápase

Především v první třetině to byla pro fanoušky muka.
Zaplněné náměstí čeká na první gól
A vlajkami nad hlavami oslavili fanoušci první Jágrův gól.

Radost z českého gólu

Fanynky se modlí za úspěch. Povedlo se, hokejový bůh byl ve středu na české straně.

Euforie z postupu českého týmu po porážce USA

A po závěrečném hvizdu mohla vypuknout nefalšovaná postupová radost. Tenhle tým nezastaví nic a nikdo, věří nejvěrnější příznivci, kteří určitě dorazí ve stejný čas v pátek, kdy je na pořadu semifinále.

JAK SE FANDILO NA STAROMĚSTSKÉM NÁMĚSTÍ OČIMA REPORTÉRKY LN

Stovky fanoušků se sešly podpořit české hokejisty na tradičním místě v hlavním městě - Staroměstském náměstí. Podle reportérky LN se ještě před zápasem hokejoví nadšenci na místě malovali "válečnými barvami", aby poté mohli fandit jak se sluší a patří. Mezi hokejové příznivce se občas vmísili i turisté. A palce nedrželi jen mladí, ale také například tři důchodkyně.

"Fandíme a moc si to užíváme. Ta hudba před utkáním byla hlasitá a pořád do toho někdo mluvil, ale hokej je to dobrý. A vyhrajeme o branku," usmívaly se starší fanynky, které si užívaly atmosféru ve stínu a na lavičce s dostatečným výhledem na velkoplošné obrazovky.

Advantage Consulting, s.r.o.
ÚDRŽBÁŘ FOREM

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 27 000 - 30 000 Kč