11. května 2011 19:39 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Odborníci: Jágr může zazářit i v semifinále

Česko - USA (Jágr slaví třetí branku). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - USA (Jágr slaví třetí branku). | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Hvězdný Jaromír Jágr odehrál jedno z nejlepších utkání své reprezentační kariéry, hattrickem dopomohl svému týmu k vítězství 4:0 nad USA a i v semifinále by měl být hlavní zbraní českého výběru. "Má potenciál na to, aby v něm podobný výkon zopakoval," myslí si například útočník Vítkovic Viktor Ujčík.

"Musíme před Jardou smeknout," řekl pro Lidové noviny mistr světa z roku 1985 Pavel Richter, "Fantazie! A to je mu téměř čtyřicet let. Pro tým je však užitečný hlavně tím, že na sebe váže soupeře a spoluhráči mají více prostoru," dodal občasný televizní spolukomentátor.

Čtěte dále k tématu

Josefa Augustu, trenéra zlatého reprezentačního výběru z přelomu tisíciletí, svou brankovou potencí Jágr nepřekvapil. "Góly uměl dávat v osmnácti, v pětadvaceti a umí je dávat i dnes," připomněl. "Američané ale byli mladí a nepříliš zkušení, takže to měl o něco jednodušší."

Že ale utkání s USA nebylo pouze o Jágrovi, zdůrazňoval Jaroslav Holík, bývalý juniorský kouč a šestinásobný medailista z MS: "Nejvýše řadím Ondřeje Pavelce, který předvedl další fantastický výkon. Dařilo se i Tomáši Plekancovi," chválil Holík.

Anketa

Vyberte nejlepšího českého hokejistu ze čtvrtfinále proti Američanům.

Jaromír Jágr 2701
Ondřej Pavelec 1148
Tomáš Plekanec 214
Roman Červenka 58
Marek Židlický 76
Michael Frolík 55
Jan Marek 39
Jakub Voráček 43
Martin Škoula 42
Petr Hubáček 77
někdo jiný 72

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!