Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Omsk se v boji o Jaromíra Jágra nevzdává

Roland Garros

  17:39
PRAHA - O služby českého hokejového útočníka Jaromíra Jágra se v Kontinentální lize chce vedle Petrohradu poprat podle ruských médií i jeho dosavadní klub Omsk, kde nejlepší útočník nedávného mistrovství světa působil v uplynulých třech letech. V souvislosti s Jágrem se objevovala jména i dalších klubů Kazaně a Ufy, o kterých se ale příliš nemluví. Zatím není jasné, kdy se dvojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana rozhodne, zda si vybere některý z klubů v KHL, či se bude po třech letech chtít vrátit do NHL.

Jaromír Jágr. foto: www.hawk.ru

"Jednání probíhají, Jarda je na Roland Garros a až se vrátí, tak se sejdeme. Nedá se říci, zda se rozhodne do konce května, nebo později," řekl ČTK Jaroslav Zídek, který Jágra zastupuje v jednání s ruskými kluby.

Nechtěl být konkrétní a čeká na rozhodnutí svého klienta. Navíc se Zídek nezabývá případným Jágrovým zájmem o návrat do NHL, protože má na starosti jen Rusko.

Eminentní zájem o Jágra má hlavně bohatý Petrohrad, který angažoval českého trenéra Miloše Říhu. Konkrétní jednání s Jágrem zástupci SKA zatím naplánované nemají. "Všechno se ale pak může vyřešit za jeden den," řekl v rozhovoru pro deník Sovětskij sport generální manažer Petrohradu Alexej Kasatonov.

Ani on nechtěl být příliš konkrétní. "Nemohu prozradit detaily. Ale proces běží, včetně nabídky," doplnil Kasatonov. Nemyslí si, že by Jágrova cena po podařeném vystoupení na světovém šampionátu stoupla. "Jeho cena je stabilní. Prostě jen znova dokázal, že je ve skvělé formě." Vzdát se Jágra ale nechce ani Omsk. "Chceme Jágra udržet, v tom se plány Avangardu nijak nezměnily," prohlásil generální manažer Anatolij Bardin.

"V Bratislavě jsem s Jágrem jednali," říká šéf Omsku
"Na začátku května jsme na mistrovství světa v Bratislavě jednali, nyní o tom Jaromír přemýšlí. Puk je na jeho straně. Já jsem teď v Česku, možná se tento týden sejdeme," doplnil Bardin.

V Omsku hrál Jágr už při výluce v NHL v sezoně 2004/05 a pak od roku 2008.

Gubernátor Omské oblasti Leonid Poležajev by jej rád viděl v dresu Avangardu ještě jeden rok. "Jaromír u nás strávil čtyři sezony a je těžké si bez něj Avangard představit. Dali jsme nabídku, ale nemůžeme se pouštět do finančních dostihů s SKA nebo jinými kluby. Jestli jej nabídka neuspokojí, je to život," dodal Bardin.

Podle Zídka bude hrát v Jágrově rozhodování roli několik faktorů. "Aby to měl blíže do Česka. Dobrý tým. Vyhovující centr," vyjmenoval Zídek. V Petrohradu působí Maxim Sušinskij, s kterým si rozuměl na ledě při výluce v NHL v Omsku. "Jaromír by se měl rozhodnout do konce týdne. Když bude mít zájem u nás hrát, jednání budou pokračovat," řekl deníku Sport-Express Říha. Objevily se spekulace, že by Petrohrad mohl angažovat i ruské hvězdy - útočníka Alexeje Kovaljova z Pittsburghu a obránce Andreje Markova z Montrealu, kterým skončí smlouvy.

Jágr, který se chystá po svém otci převzít řízení extraligového Kladna, i když zatím na dálku, by v případě zájmu o návrat do NHL ještě musel vyčkávat. Pokud by se rozhodl pro zámoří, může jednat jako volný hráč s jakýmikoliv zájemci, ale trh se otevře až 1. července. Spekulovalo se o zájmu Montrealu, New Yorku Rangers či Detroitu.

Autoři: ,

Antikoliková lahev MAM zdarma! Zapojte se do testování a podělte se o zkušenosti
Antikoliková lahev MAM zdarma! Zapojte se do testování a podělte se o zkušenosti

Vyzkoušejte novinku od MAM antikolikovou lahev, která díky své konstrukci snižuje výskyt koliky a podělte se o své zkušenosti s našimi čtenáři. Jak...