30. září 2008 16:27 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Omsk znovu vyhrál, v KHL je již druhý

Jaromír Jágr je stále ve formě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr je stále ve formě. | foto: ČTK

OMSK Jaromír Jágr měl být největší hvězdou celé nově vzniklé Kontinentální ligy. Očekávání po pomalém rozjezdu začíná naplňovat. Dnes režíroval sedmou výhru svého Avangardu v řadě. Sibiřský kolos si po divokém průběhu poradil 4:3 s Nižnij Novgorodem. Na lavičce poprvé stál kanadský kouč Wayne Fleming. Český hvězda vstřelila první dva góly svého týmu.

Proti veškerým předpokladům, ke kterým sváděly předešlé zápasy Omsku, skončila první třetina bitvy s Novgorodem bez branek. Avangard totiž své soupeře v předešlých zápasech drtil především v úvodní dvacetiminutovce.

Co se nepovedlo na začátku zápasu, vyšlo na úvod druhého dějiství. A trefit se nemohl nikdo jiný, než šestatřicetiletý vůdce domácích Jaromír Jágr - 1:0. Hosté však dvěma slepenými góly v rozmezí 27. a 28. minuty zápas otočili. V úvodu sezóny by to možná sibiřský kolos položilo, ne tak nyní. A již vůbec ne vůdce party Wayna Fleminga. Jágr totiž se svou odpovědí čekal další dvě minuty, než svou desátou brankou v sezóně vyrovnal.

Přetahovaná pokračovala dál, Novgorod se dostal v poslední minutě druhé části do vedení. Ani to nestačilo, v posledním dějiství vyrovnal dvorní Jágrův nahrávač Jakub Klepiš, konečnou podobu skóre dal ve 46. minutě Čerepanov.

Omsk tak suverénně vede svou divizi, v celé soutěži poskočil na druhé místo. Jaromír Jágr je nyní se ziskem 15 bodů (10+5) ve 13 zápasech třetí v kanadském bodování celé soutěže. Navíc se dostal do čela tabulky střelců. Sibiřský tým vyhrál sedmý zápas v řadě, poprvé pod vedením Kanaďana Wayna Fleminga. Kdo zastaví rozjetou mašinu z Východu?