Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ondra je stále populárnější, Bříza zase singl

Sport

  14:00
BRATISLAVA (Od zpravodaje LN na Slovensku) - Tak jsem se po dvou dnech dostal znovu k zápisníku. V Bratislavě se toho od té doby dost změnilo – i když, jak se to vlastně vezme… Jsme už v semifinále, z vítězné vlny Češi nespadli. Pochopitelně nálada je stále veselejší.

Česko - Finsko (Plekanec vlevo a Koivu) foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Měli jste vidět ten humbuk, který se včera v tiskovém středisku udál, když k našemu stolu (mému a kolegovu) přišel trenér Alois Hadamczik a Ondřej Pavelec, aby se čtenáři chatovali v online rozhovorech. Je znát na každém rohu, jakou si tu Pavelec získal popularitu. Během té třičtvrtěhodinky se k němu sápali novináři z nejrůznějších zemí s žádostí o společnou fotku nebo autogram.

Škoda, že to neviděl Koivula…

Tedy Tero Koivula – nový finský kamarád žurnalista, který se v té době zrovna připravoval na čtvrtfinále proti Norům. Před pár dny jsme se spolu zapovídali a vyprávěl mi, jak obdivuje český výběr právě v čele s Pavelcem. Zapáleně by o hokeji mluvil i hodiny, dny, možná týdny.

Třeba o tom, jak finský kapitán Mikko Koivu nastoupil po sezoně v NHL ještě před turnajem do vojenské služby. V severské zemi je totiž povinná a jejich speciální sportovní akademii prý absolvoval například i Heikki Kovalainen, známý pilot formule 1.

Mimochodem – Koivu je mezi Finy jedním z nejčastějších jmen, podle obrázku jsem pochopil, že v překladu znamená bříza.

Ještě se u finského Břízy zastavím: když jsem se ptal, jestli má největší ikona zdejšího týmu dost finských fanynek, Tero se pouze usmál: "Spíš než mladé zapálené holky ho milují jejich matky. Ale je singl," mrkal na mě.

Tak nevím…

Těsná trička letních barev jsem už raději vyměnil za šedou elegantní košili zapnutou až ke krku. Vlastně si teď uvědomuji, že jsem Koivulu od té doby neviděl.

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat