13. května 2011 14:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Ondra je stále populárnější, Bříza zase singl

Česko - Finsko (Plekanec vlevo a Koivu) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Finsko (Plekanec vlevo a Koivu) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

BRATISLAVA (Od zpravodaje LN na Slovensku) Tak jsem se po dvou dnech dostal znovu k zápisníku. V Bratislavě se toho od té doby dost změnilo – i když, jak se to vlastně vezme… Jsme už v semifinále, z vítězné vlny Češi nespadli. Pochopitelně nálada je stále veselejší.

Měli jste vidět ten humbuk, který se včera v tiskovém středisku udál, když k našemu stolu (mému a kolegovu) přišel trenér Alois Hadamczik a Ondřej Pavelec, aby se čtenáři chatovali v online rozhovorech. Je znát na každém rohu, jakou si tu Pavelec získal popularitu. Během té třičtvrtěhodinky se k němu sápali novináři z nejrůznějších zemí s žádostí o společnou fotku nebo autogram.

Škoda, že to neviděl Koivula…

Tedy Tero Koivula – nový finský kamarád žurnalista, který se v té době zrovna připravoval na čtvrtfinále proti Norům. Před pár dny jsme se spolu zapovídali a vyprávěl mi, jak obdivuje český výběr právě v čele s Pavelcem. Zapáleně by o hokeji mluvil i hodiny, dny, možná týdny.

Třeba o tom, jak finský kapitán Mikko Koivu nastoupil po sezoně v NHL ještě před turnajem do vojenské služby. V severské zemi je totiž povinná a jejich speciální sportovní akademii prý absolvoval například i Heikki Kovalainen, známý pilot formule 1.

Mimochodem – Koivu je mezi Finy jedním z nejčastějších jmen, podle obrázku jsem pochopil, že v překladu znamená bříza.

Ještě se u finského Břízy zastavím: když jsem se ptal, jestli má největší ikona zdejšího týmu dost finských fanynek, Tero se pouze usmál: "Spíš než mladé zapálené holky ho milují jejich matky. Ale je singl," mrkal na mě.

Tak nevím…

Těsná trička letních barev jsem už raději vyměnil za šedou elegantní košili zapnutou až ke krku. Vlastně si teď uvědomuji, že jsem Koivulu od té doby neviděl.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!