Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bez gólu. Pavelec si nulu vychytal sám, chválil brankáře Weissmann

Sport

  19:28
PRAHA - Ondřej Pavelec se po výhře 4:0 nad Rakouskem dočkal chvály i první nuly na turnaji. Po začátku mistrovství světa, kdy se na české brankáře valila kritika, je to příjemné změna. Na Pavelce sice nešlo mnoho střel, hlavně v první třetině však musel čelit několika nebezpečným šancím soupeře. Poradil si s nim však bravurně, což ocenil i zbytek mužstva.

Brankář Pavelec zasahuje před Leblerem foto:  Michal Šula, MAFRA

Vzkazy fanoušků českým hokejistům

„Byl výborný, v první třetině chytal skvěle a dal nám šanci tento zápas vyhrát,“ řekl pro Českou televizi obránce Michal Jordán.

Chválil i asistent trenéra Ondřej Weissmann: „Pavelec to neměl lehké, dlouho na něj nic nešlo a pak musel řešit velké šance. Dá se říct, že nulu si vychytal sám.“

Samotný Pavelec však o sobě nechtěl mluvit. „Bylo to náročné pro celý tým. Rakušané včera nehráli, takže měli ze začátku více energie. Kdyby dali první gól, tak bychom se mohli dostat do problémů,“ hodnotí.

Největší šance Rakouska přišla na konci prvního dějství, kdy se na Pavelce ze strany řítil Brian Lebler. „Už jsem si myslel, že to bude gól. Já už jsem ho přejel, takže jsem čekal, že mi to dá do prázdné branky, ale naštěstí mi trefil brusli. Štěstí pro nás,“ líčil s úlevou Pavelec.

Česká jednička mluvila i o celkovém výkonu národního mužstva na turnaji. „Teprve se sehráváme, sedá si to. Nikdo nemůže čekat, že budeme hned od začátku turnaje vyhrávat 5:0. Kdo někdy hrál hokej, tak to pochopí. Kluci ale o sobě vědí, bylo to vidět.“

Autor: