Zajímavost na úvod druhé třetiny: Slováci porazili Němce jen jednou za posledních deset let.
21.
Druhá třetina začala.
21.
Ehlitz s Hagerem se probojovali před Čiliakovu bránu a způsobili tam závar, ale bez výsledku.
22.
Lantoši se snažil prostrčit puk do brány, Niderbergerův beton byl ale u tyčky připraven.
23.
Lunter a po něm Hudáček prověřili z dobrých pozic německého gólmana, jsou to ale střely do prostředka brány. Je třeba mířit jinam.
24.
Buc střílí do tyče! Slovenský hráč se tváří v tvář Niederbergerovi zachoval nejlépe, jak mohl, zradila ho ale branková konstrukce. Aktivnější slovenské napadání ze začátku druhé třetiny slaví úspěch.
24.
Německo vede 1:0! Po přihrávce zpoza brány se prosazuje Mark Michaelis, šlo o teprve pátou střelu Němců na bránu!
26.
Sekera, Buc, Lunter, Fehérváry. Ti všichni stříleli v krátké době na německou bránu s touhou rychle vyrovnat. Nevyšlo to.
28.
Tyč! Niederberger byl už Jarošovou kličkou překonaný na zemi, Pánik ale odkrytou bránu netrefil.
28.

Další šance pro Slováky na vyrovnání, Německý obránce Seider půjde na trestnou lavici.

• Momentka ze zápasu Slovensko - Německo. / Autor: Reuters

29.
Slovensko bude hrát 5 na 3! Hudáčkův průnik k brance byl zastaven nedovoleně. Slovenský hráč se ještě dožaduje trestného střílení, rozhodčí ale nesouhlasí a půjde jen o dvouminutový trest.
29.
Je vyrovnáno! Slovenský kapitán Andrej Sekera využívá přesilovku pěti proti třem po šesti sekundách střelou pod Niederbergerovu vyrážečku. Slovenská přesilovka navíc pokračuje.
30.
2:1 pro Slovensko! Výborně zapracoval Pánik a Hudáček uklízí nabídnutý puk do pravého horního růžku německé brány. Tak toto oslabení se Němcům krutě vymstilo.
32.
Slováci teď hrají v euforii. Dohrávají souboje, jsou rychlejší a nebezpečnější.
34.
Nepříjemná situace pro Němce Hagera, Koch pálil z otočky a vysokou holí trefil protihráče do obličeje. Na ledě i v obličeji Hagera je krev a Koch dostává 2+2 minuty.
36.
Pföderle dvakrát dorážel do Čiliaka po soustředěné kombinaci Němců. Jinak se ale zatím Slováci drží dobře.
38.
Dlouhé oslabení Slováci přežili bez újmy.
40.
Čiliak skvěle vychytal Eisenschmida! Němec prošel přes půl hřiště, ale brankář Komety byl připraven.
Druhá třetina skončila. Němci šli do vedení, ale vzápětí Slováci dokázali využít nejprve přesilovku 5 a 3 a následně i 5 na 4.