• schránka
  • Přihlásit Můj účet
17:38
Dámy a pánové, děkujeme za to, že jste sledovali online přenos a doufáme, že se s vámi setkáme i při večerním duelu Česko - Kanada.
17:35
Brzy ale finské a ruské fandy nahradí ti čeští, kteří budou svým miláčkům fandit v zápase s Kanadou. Utkání začíná v 19:15 a i tento střet budete moci sledovat online na portálu Lidovky.cz.
17:34
V bratislavské aréně dozněla finská hymna, hráči ještě mávají fanouškům. To Rusové už jsou v kabině, kde budou jen trpce litovat zahozené šance.
60:00
Finové naprosto zužitkovali obětavost a týmovost, kterou porazili Rusko. Sborná si nevěděla rady zejména s brankářem Lankinenem.
60:00
SENZACE DOKONÁNA. Finská reprezentace to dokázala, ubránila závěrečný zámek Ruska a jako první na turnaji porazili sbornou. Fotbalový výsledek 1:0 tak posílá severskou zemi do finále, Rusové budou hrát jen o bronz.
59:30
Sborná ale utahuje zámek, severští hráči se v poslední minutě zuby nehty brání favoritovi.
58:40
Finové jsou minutu a pár vteřin od finálového duelu, do něhož se s nimi vůbec nepočítalo. Mezitím seveřané vyhazují do středního pásma.
58:22
Šest útočníků poslal na led kouč sborné Ilja Vorobjov. Není na co čekat ze strany Ruska.
58:15
Zakázané uvolnění Finska, všech šest hráčů sborné se stěhuje před finskou branku. Ale ne, přichází oddechový čas Ruska.
58:05
Gusev měl obrovskou šanci, jenže opět úžasný Lankinen! O tomto brankáři se snad Rusům bude zdát. A sborná hraje v šesti!
57:25
Tři minuty do konce a sborná zvyšuje tlak, jenže dělá chybu a ruští obránci měli co dělat, aby byli u puku dříve.
56:10
Nedaří se a nedaří se. Do konce zbývají necelé čtyři minuty a ruský tým se stále nemůže napevno usadit v útočném pásmu.
55:15
  • Fin Marko Anttila slaví branku do ruské sítě. / Autor: Reuters

54:25
Anttila se svou holí napadal ruskou obranu a opět se finskému hráči povedlo získat kotouč, ten ale nakonec doletěl na ruskou střídačku.
52:03
Seveřané vyhazují kotouče do středního pásma. To jim zatím stačí.
51:30
Necelých deset minut do konce třetiny. Finové jsou ve vedení 1:0 a jsou blízko finálovému duelu, jenže nyní se dá očekávat opravdu drtivý závěr ruské ofenzívy.
50:18
GÓL FINSKO! Blesk z čistého nebe! Marko Anttila dává obrovsky důležitý gól, kterým posílá své barvy do vedení. Kirivanta napadal ruského hráče, to mu vyšlo, získal puk, přihrál jej Jokiharjovi, od něhož se puk dostal k finskému kapitánovi a ten střílí branku.
49:35
Finové kombinovali v útočném pásmu, jenže nic vážného z toho pro Vasilevského nevyplynulo.
49:03
Jenže přišel rychlý finský kontr a ruská obrana měla co dělat. Po reklamní pauze se bude vhazovat po Vasilevského pravici.
48:54
Orlov, Grigorenko ani Barabanov nedokázali dopravit volný puk za Lankinenova záda. U puku ale stále ruská reprezentace a halou se rozléhá fandění: „Russia, Russia.“